ŚDM: skazani przygotują Błonia na spotkanie z papieżem

ŚDM: skazani przygotują Błonia na spotkanie z papieżem
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

20 skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym w Nowej Hucie, pomoże przy budowie sektorów na Błoniach, a także w pracach porządkowych po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży.

- Skazani będą uczestniczyć w pracach związanych z przygotowaniem uroczystości oraz pomagać po jej zakończeniu. Ich praca będzie polegać między innymi na korowaniu pni drzew i wytwarzaniu z nich barierek, które zostaną później postawione w miejscach spotkań z papieżem - czytamy w oficjalnym serwisie Służby Więziennej.

Do prac porządkowych związanych z przygotowaniem Światowych Dni Młodzieży na krakowskich Błoniach zostało skierowanych 20 skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Krakowie-Nowej Hucie.

Osadzeni będą zatrudnieni w systemie bez konwojenta, to znaczy bez obecności funkcjonariuszy Służby Więziennej. - Do świadczenia pracy na zewnątrz zakładu karnego są kierowani skazani o uregulowanej sytuacji prawnej, dający rękojmię właściwego zachowania w miejscu pracy i których proces resocjalizacji do tej pory przebiegał pomyślnie - czytamy w oficjalnym serwisie Służby Więziennej.

Umowę dotyczącą skierowania do zatrudnienia nieodpłatnego skazanych zawarli ppłk Jacek Mróz - dyrektor Zakładu Karnego w Krakowie-Nowej Hucie oraz ks. Adam Parszywka - prezes Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Krakowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ŚDM: skazani przygotują Błonia na spotkanie z papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.