Papież: dyskryminacja religijna jest niedopuszczalna, to szaleństwo

Papież: dyskryminacja religijna jest niedopuszczalna, to szaleństwo
Fot. Vatican News - Polski / YouTube.com
PAP / tk

- Czemu pozwalamy na to, by w tak cywilizowanym społeczeństwie były osoby prześladowane po prostu za to, że publicznie wyznają swoją wiarę? – zapytał papież Franciszek w jego orędziu, w którym zachęcił do modlitwy za ofiary prześladowań.

W opublikowanym we wtorek przesłaniu wideo, prezentującym intencje modlitw na styczeń, papież zapytał: "Jak to możliwe, że obecnie wiele mniejszości religijnych doświadcza dyskryminacji czy prześladowań?".

- Czemu pozwalamy na to, by w tak cywilizowanym społeczeństwie były osoby prześladowane po prostu za to, że publicznie wyznają swoją wiarę? To nie tylko jest niedopuszczalne; to jest nieludzkie, to szaleństwo - oświadczył Franciszek.

Następnie wskazał: "Wolność religijna nie ogranicza się do wolności kultu ani do tego, że można mieć prawo do kultu w dniu wyznaczonym przez święte księgi, ale sprawia, że ceni się drugą osobę w jej różnicy i uznaje się w nim prawdziwego brata".

- Jako istoty ludzkie mamy wiele rzeczy wspólnych, by móc koegzystować przyjmując różnice z radością z tego, że jesteśmy braćmi - zauważył papież.

Wyraził przekonanie, że różnice religijne nie mogą przysłaniać tego, że wszyscy są braćmi. - Wybierzmy drogę braterstwa, bo albo jesteśmy braćmi, albo przegramy wszyscy - dodał Franciszek.

- Módlmy się o to, aby wszystkie osoby doznające dyskryminacji i prześladowań religijnych znalazły w społeczeństwie, w którym żyją, uznanie i godność, jaka rodzi się z tego, że są braćmi i siostrami - wezwał papież.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież: dyskryminacja religijna jest niedopuszczalna, to szaleństwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.