Papież Franciszek: trzeba rozwijać w nowych pokoleniach świadomość grozy Zagłady

Papież Franciszek: trzeba rozwijać w nowych pokoleniach świadomość grozy Zagłady
Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
PAP/ kb

Papież Franciszek w obchodzony w czwartek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu zaapelował o rozwijanie w nowych pokoleniach świadomości grozy Zagłady, by budować przyszłość, w której godność człowieka nie będzie deptana.

Na profilu Pontifex na Twitterze, redagowanym w dziewięciu językach, w tym po polsku, Watykan zamieścił następujące słowa papieża: "Obchodzimy dziś Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Trzeba rozwijać w nowych pokoleniach świadomość grozy tej ciemnej strony historii, aby budować przyszłość, w której godność człowieka już nigdy nie będzie deptana".

Papież Franciszek na Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

W środę podczas audiencji generalnej Franciszek powiedział: "Konieczne jest przypomnienie eksterminacji milionów Żydów i osób różnej narodowości i wyznań. To nieopisane okrucieństwo nie może się więcej powtórzyć".

"Apeluję do wszystkich, zwłaszcza do wychowawców i rodzin, aby sprzyjali wzrastaniu w nowych pokoleniach świadomości grozy tej czarnej karty historii, aby nigdy nie została ona zapomniana; tak, by możliwe było budowanie przyszłości, w której godność ludzka nie będzie więcej deptana" - mówił papież.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ
9,60 zł
24,00 zł
W pierwszy dzień wiosny zaczynam sześćdziesiątkę. Patrząc wstecz, narzuca mi się nieodparcie, że życie ludzkie mierzy się dwudziestkami. […] Przejście od drugiej do trzeciej dwudziestki bywa dla wielu z nas niełatwe. Czujemy się jeszcze młodzi,...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: trzeba rozwijać w nowych pokoleniach świadomość grozy Zagłady
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.