Siostry Matki Teresy uniewinnione po ośmiu latach. Sąd oddalił zarzuty handlu dziećmi
Po ośmiu latach głośnego procesu indyjski sąd uniewinnił zakonnicę ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości oraz dwie współoskarżone kobiety. Sprawa dotycząca rzekomego handlu dziećmi odbiła się szerokim echem nie tylko w Indiach, ale także na całym świecie, stawiając w trudnej sytuacji zgromadzenie założone przez św. Matkę Teresę z Kalkuty.
Jak podaje portal Niedziela.pl, powołując się na informacje KAI, sąd w indyjskim stanie Jharkhand uniewinnił zakonnicę ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości oraz dwie współpracownice oskarżane o udział w handlu dziećmi. Sprawa ciągnęła się przez osiem lat i odbiła się szerokim echem zarówno w Indiach, jak i za granicą.
Oskarżenia dotyczyły rzekomego nielegalnego przekazania noworodka w 2018 roku. Przedstawiciele Kościoła od początku utrzymywali, że zarzuty są bezpodstawne i mają podłoże polityczne. Po ogłoszeniu wyroku przedstawiciele zgromadzenia oraz hierarchowie Kościoła katolickiego wyrazili ulgę i wdzięczność za zakończenie wieloletniego postępowania.
Jak podkreślają cytowani przez Niedzielę.pl przedstawiciele Kościoła, sprawa miała negatywne konsekwencje dla reputacji zgromadzenia oraz prowadzonych przez nie dzieł charytatywnych. Krytycy postępowania zwracają również uwagę na przewlekłość procesu i brak mechanizmów rekompensujących szkody poniesione przez osoby ostatecznie uniewinnione.
.webp)
.webp)
Skomentuj artykuł