Siostry z Orlika walczą ze skutkami nawałnicy. "Figury ocalały cudem"

Siostry z Orlika walczą ze skutkami nawałnicy. "Figury ocalały cudem"
(fot. facebook.com/siostryzorlika)
facebook.com/siostryzorlika / kw

"Cudem ocalały wszystkie figury w parku" - piszą siostry na swoim profilu na Facebooku. Do pracy w uprzątaniu terenu przyłączyły się wszystkie mieszkanki klasztoru. Widok zniszczeń wywołuje ciarki na plecach.

Silne nawałnice, które przetoczyły się przez Polskę 11 sierpnia, uszkodziły teren całego parku, obalając wysokie drzewa. Jak przyznają siostry, to że ocalały liczne figury oraz tabliczki drogi krzyżowej, musiało być cudem.

DEON.PL POLECA

W usuwaniu skutków wichury pomagały niemal wszystkie siostry. Do pomocy przybyli również okoliczni mieszkańcy.

"Cieszymy się z każdej pomocnej dłoni, już dziś dziękujemy naszym rodzinom, przyjaciołom, parafiom, jednostkom OSP, które pospieszyły nam pomocą. Prace będą trwały jeszcze długo, gdyż teren jest ogromny. Słowa ogromnej wdzięczności kierujemy do mieszkańców Dziemian, Kamienicy Królewskiej, Wygody, Gdańska, Rumi, Łubiany i wiele innych. Bez waszej pomocy nie byłoby możliwe nawet wejście do parku. Może kiedyś zawitają do niego ponownie ptaki i zwierzęta" - napisały siostry na swojej stronie internetowej.

Zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych w wyniku zniszczeń, jakie spowodowały burze i nawałnice, uruchomiła Caritas Polska. Tragiczne w skutkach nawałnice występowały w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Strażacy interweniowali ponad 6 tysięcy razy. Nawałnica uszkodziła m.in. katedrę w Gnieźnie.

"Skala strat jest ogromna i trudna do oszacowania - są ofiary śmiertelne, ranni, zniszczone domy, pozrywane dachy. W jednej z parafii zostało zniszczonych ponad 50 domów" - powiedział ks. Grzegorz Weis, dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej.

Niewiarygodne, jak wyglądał park koło klasztoru przed nawałnicą:

*   *   *

Jeśli chcesz wesprzeć siostry, podajemy numer konta Zgromadzenia:

77 1020 1491 0000 4402 0066 1629
PKO BP

Dane do przelewu:
Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek
Orlik 21  89 - 632 Brusy

Aby pomóc poszkodowanym poprzez akcję Caritas Polska można wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 - z dopiskiem WICHURA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Co Bóg robił przed stworzeniem świata? Czy źli ludzie też mają swojego Anioła Stróża? Dlaczego nie ma teraz tak wielu cudów jak dawniej?

Dzieci, tak jak dorośli, mają pytania i wątpliwości, ale często chowają je...

Skomentuj artykuł

Siostry z Orlika walczą ze skutkami nawałnicy. "Figury ocalały cudem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.