Siostry zakonne pomogły rozbić jedną z największych grup przestępczych

Siostry zakonne pomogły rozbić jedną z największych grup przestępczych
(fot. shutterstock.com)
KAI / ms

Zakonnice z domu zgromadzenia Służebnic Najświętszego Sakramentu i Miłosierdzia w Almerii pomogły w rozbiciu jednej z największych siatek nigeryjskich stręczycieli działającej na terytorium Hiszpanii.

Informacje o gangu, które przekazały one hiszpańskiej policji, pochodziły od Afrykanek wychodzących z prostytucji. Zmianę swojego życia kobiety zawdzięczają właśnie pracy zakonnic, których charyzmat koncentruje się na wsparciu kobiet trudniących się prostytucją.

DEON.PL POLECA
Skoordynowana z zagranicznymi służbami akcja policji hiszpańskiej pozwoliła zatrzymać 89 członków gangu i uwolnić 39 więzionych kobiet, w większości obywatelek Nigerii. Jak ujawnili śledczy, trafiły one do Europy przemycone morzem z Libii na włoską wyspę Lampedusę, skąd później dotarły do aglomeracji madryckiej.

Wśród uwolnionych były zarówno niepełnoletnie, jak i kobiety ciężarne. - Osiem z uwolnionych mieszka teraz w domu naszego zgromadzenia - ujawniła siostra Maria Palomino, przełożona zgromadzenia Służebnic Najświętszego Sakramentu i Miłosierdzia w Almerii.

DEON.PL POLECA

Założycielką Służebnic Najświętszego Sakramentu i Miłosierdzia była urodzona w Madrycie w 1809 r. św. Maria Micaela Desmaisieres, która pomagała prostytutkom chcącym porzucić proceder, jakim się trudniły. Dziś ponad 370 sióstr ze zgromadzenia hiszpańskiej świętej pracuje w ponad 20 krajach świata. Według deklaracji zakonnic w Hiszpanii tylko od 2013 r. wyciągnęły one z prostytucji około 150 kobiet.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Siostry zakonne pomogły rozbić jedną z największych grup przestępczych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.