Słowacja: "Sojusz dla rodziny" zbiera podpisy

Słowacja: "Sojusz dla rodziny" zbiera podpisy
(fot. NATEPERRO / Foter / CC BY-NC-SA 2.0)
7 lat temu
KAI / kn

Ponad 400 tys. podpisów na rzecz referendum w sprawie ochrony rodziny udało się zebrać na Słowacji "Sojuszowi dla rodziny".

Ta pozapartyjna inicjatywa obywatelska po raz pierwszy zebrała ilość niezbędną głosów do rozpisania referendum. Jak poinformował jej przedstawiciel, Anton Chromik obecnie dobiega końca kontrola podpisów, które w najbliższych dniach zostaną przekazane prezydentowi kraju, Andrejowi Kisce. Według danych spisu ludności w 2011 r. w Republice Słowackiej mieszka 5 397 036 osób.

"Sojusz dla rodziny" zaczął zbierać podpisy w sprawie referendum 5 kwietnia br. Inicjatywę obywatele Słowacji wsparli sumą ok. 20 tys. euro.

Mieliby oni odpowiedzieć na cztery pytania: czy zgadzasz się, aby małżeństwem mógł być nazywany jedynie związek jednego mężczyzny i jednej kobiety; czy zgadzasz się aby związki homoseksualne czy też inne związki nie mogły rościć sobie praw wynikających z małżeństwa; czy zgadzasz się, aby związki homoseksualne nie mogły ubiegać się o adopcję; czy zgadzasz się, aby rodzice mogli decydować o sposobie wychowania i edukacji swoich dzieci w szkołach w drażliwych kwestiach kulturowych i etycznych, takich jak zachowania seksualne lub eutanazja.

"Sojusz dla rodziny" zorganizował zbiórkę podpisów tak, aby umożliwić prezydentowi ogłoszenie referendum równocześnie z planowanymi na listopad wyborami samorządowymi.

"Sojusz dla rodziny" jest bezpartyjną i ponadkonfesyjną inicjatywą obywatelską. Został założony w grudniu 2013 r. w odpowiedzi na apel uczestników Narodowego Marszu dla Życia w Koszycach. Postulowali oni utworzenie jednej organizacji walczącej o poszanowanie wartości tradycyjnej rodziny i małżeństwa. Wspiera go 107 organizacji zajmujących się pracą społeczną, pomocą rodzinie, dzieciom z domów dziecka, samotnym matkom, niepełnosprawnym, działalnością edukacyjną, a także ochroną i krzewieniem praw człowieka. Organizacje należące do Sojuszu dla rodziny reprezentują ponad 200 tys. obywateli Słowacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Słowacja: "Sojusz dla rodziny" zbiera podpisy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.