Smutny rok dla diecezji Limburg. Nie wyświęci żadnego nowego kapłana

Smutny rok dla diecezji Limburg. Nie wyświęci żadnego nowego kapłana
fot. Deposithotos
KAI / pk

Po raz pierwszy od dawna w niemieckiej diecezji Limburg nie będzie święceń kapłańskich. Poinformował o tym biskup Georg Bätzing w kazaniu podczas Mszy św. Krzyżma sprawowanej w miejscowej katedrze 4 kwietnia. - Potrzebujemy księży - powiedział przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich.

- Wiem, jak wiele sił wymaga od wielu z was ta posługa, niekiedy do granicy fizycznego i duchowego wyczerpania - zwrócił się do kapłanów. Podkreślił jednocześnie, że zależy mu na szczerym wysłuchaniu od nich informacji o ich życiu kapłańskim i sytuacji osobistej, gdyż księża stanowią "ważną siłę kierowniczą diecezji". - Wasza posługa i moja mogą odnieść sukces tylko razem, tylko w dobrej współpracy - zapewnił księży bp Bätzing.

DEON.PL POLECA
Podczas sprawowanej tradycyjnie w Wielkim Tygodniu Mszy Świętej Krzyżma biskup błogosławi oleje chorych i katechumenów oraz poświęca krzyżmo.

Źródło: KAI / pk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Smutny rok dla diecezji Limburg. Nie wyświęci żadnego nowego kapłana
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.