São Paulo: papież zadzwonił do księdza opiekującego się bezdomnymi

São Paulo: papież zadzwonił do księdza opiekującego się bezdomnymi
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
1 rok temu
KAI / sz

O rozmowie z Ojcem Świętym (o której Franciszek mówił wiernym w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” 11 października) poinformował w wywiadzie dla tygodnika brazylijskiej archidiecezji São Paulo ks. Julio Lancellotti. Włoski misjonarz jest wikariuszem biskupim ds. duszpasterstwa ludzi ulicy w archidiecezji São Paulo.

Ks. Julio poinformował, że o godzinie 14.15 otrzymał telefon z niezidentyfikowanego numeru, a gdy odpowiedział, Ojciec Święty przedstawił się z prostotą: „Tu papież Franciszek”. A potem zapytał czy woli rozmawiać po hiszpańsku czy też po włosku. Papież odniósł się do niedawno opublikowanych zdjęć, ukazujących troskę o bezdomnych w obecnym okresie pandemii. „Powiedział, że zna trudności, jakich doświadczamy, zachęcił aby się nie zniechęcać i, tak jak Pan Jezus być z ubogimi” - powiedział włoski misjonarz.

Franciszek poprosił także księdza, aby przekazał bezdomnym, że bardzo ich miłuje i im błogosławi. Ks. Lancellotti podkreślił, że papież był bardzo prosty i zwyczajny, jakby rozmawiali codziennie. „Byłem przerażony, kiedy papież Franciszek się przedstawił”- wyznał. Ks. Lancellotti wielokrotnie otrzymywał pogróżki w związku ze swoją pracą pośród ubogich, a także walką z korupcją i handlem narkotykami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
10,00 zł

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

São Paulo: papież zadzwonił do księdza opiekującego się bezdomnymi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.