Specjalna modlitwa za Franciszka. Odmów ją dzisiaj za naszego papieża

Specjalna modlitwa za Franciszka. Odmów ją dzisiaj za naszego papieża
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
crux.com / ml

Dzisiaj wyjątkowy dzień dla papieża Franciszka. Na pewno potrzebuje naszego wsparcia. Jeśli chcesz, możesz skorzystać ze słów wyjątkowej modlitwy. 

13 grudnia papież Franciszek obchodzi pięćdziesięciolecie swojego kapłaństwa, cztery dni później obchodzi swoje urodziny. 

Arcybiskup Los Angeles Jose H. Gomez, przewodniczący Konferencji Biskupów Stanów Zjednoczonych, wysłał list do biskupów w całym kraju w którym napisał modlitwę za papieża Franciszka i dwie prośby, które można wykorzystać w czasie Mszy świętej w modlitwie wiernych. 

Poniżej pełny tekst modlitwy i próśb za papieża Franciszka.

Modlitwa: 

Ojcze miłosierdzia / przychodzimy do Ciebie z wdzięcznością / za 50 lat kapłaństwa papieża Franciszka, / którego uczyniłeś następcą Piotra. / Wspieraj go darami Ducha / aby mógł nadal głosić Ewangelię z kapłańską gorliwością / i prowadzić kościół z mądrością, siłą i odwagą. / Niech jego przykład długiej i wiernej służby / będzie inspiracją dla Twoich kapłanów i wszystkich Twoich wiernych. / Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego.

Prośby: 

  • Za naszego Ojca Świętego, papieża Franciszka, który obchodzi 50. rocznicę swoich święceń kapłańskich, Niech Jezus Najwyższy Kapłan będzie nadal odnawiał, powiększał i umacniał w nim łaski otrzymane podczas święceń, gdy wykonuje swoją świętą posługę w Świętym Kościele.
  • Niech przykład wielu lat wiernego kapłaństwa papieża Franciszka będzie źródłem inspiracji dla wszystkich kapłanów i obudzi w młodych ludziach wezwanie do służby w Kościele dla zbawienia dusz.

17 grudnia papież Franciszek będzie obchodził swoje 83 urodziny. Pamiętajmy o nim w modlitwie. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Specjalna modlitwa za Franciszka. Odmów ją dzisiaj za naszego papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.