Papież: pomóżmy światu profesjonalnym przygotowaniem i świadectwem życia

Papież: pomóżmy światu profesjonalnym przygotowaniem i świadectwem życia
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
3 miesiące temu
KAI / pp

„Dzisiejszy świat potrzebuje większej odwagi i wyobraźni, aby otwierać nowe drogi dialogu i współpracy, aby wspierać kulturę spotkania, gdzie godność człowieka, zgodnie ze stwórczym planem Boga, stoi w centrum”. To słowa Papieża skierowane do uczestników IV Forum Organizacji Pozarządowych kierujących się wartościami katolickimi.

W wygłoszonym do nich przemówieniu zwrócił uwagę na potrzebę odpowiedniego przygotowania, posiadania środków materialnych oraz wspólnego działania.

Franciszek zachęcił uczestników audiencji do korzystania z nauki społecznej Kościoła i wdrażania jej w różne projekty. Jednym z priorytetów współczesnego Kościoła jest odpowiednia formacja i wychowanie swoich członków.

„Złożoność świata i kryzys antropologiczny, który przeżywamy domagają się spójnego świadectwa życia, aby móc wspierać dialog i pozytywną refleksję nad godnością człowieka – powiedział Ojciec Święty. - Takie świadectwo niesie ze sobą dwa wyzwania: z jednej strony wiara i zaufanie, że jesteśmy narzędziami Boga działającego w świecie, gdzie na pierwszym miejscu nie stoją nasze umiejętności. Z drugiej zaś konieczne jest odpowiednie, profesjonalne przygotowanie zarówno w dziedzinach nauk ścisłych oraz humanistycznych, aby móc ukazywać je w chrześcijańskiej perspektywie“.

Franciszek zwrócił także uwagę na potrzebę posiadania odpowiednich środków materialnych, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów społeczno-politycznych, choć przestrzegł przed zbytnim przywiązywaniem się do nich.

„Zasoby materialne są ważne, nawet konieczne, ale może się zdarzyć, że czasami okażą się niewystarczające, aby osiągnąć zamierzony cel. Nie wolno się wtedy poddawać. Musimy pamiętać, że Kościół od zawsze prowadził wielkie dzieła za pomocą prostych środków – podkreślił Ojciec Święty. - Należy je pielęgnować, to oczywiste, i jak najlepiej wykorzystać własne talenty, ukazując że każda umiejętność pochodzi od Boga, nie jest nasza“.

Odnosząc się do potrzeby dzielenia się i wspierania w podejmowanych inicjatywach Papież zaznaczył, że dzięki temu jeszcze bardziej widoczny jest wspólnotowy wymiar Kościoła, wspólne działanie w tej samej misji na rzecz dobra wszystkich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jolanta Reisch-Klose
35,00 zł
34,99 zł

Książka jest podróżą po życiu Ojca Świętego, od chwili, gdy przyszedł na świat w niewielkim domu w Buenos Aires, aż do dzisiaj. Przystępnie napisana, pełna zabawnych historii biografia papieża Franciszka może być doskonałym przyczynkiem do...

Skomentuj artykuł

Papież: pomóżmy światu profesjonalnym przygotowaniem i świadectwem życia
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Papież: pomóżmy światu profesjonalnym przygotowaniem i świadectwem życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.