Specjalne pozdrowienie papieża Franciszka dla Polaków

Specjalne pozdrowienie papieża Franciszka dla Polaków
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
2 miesiące temu
PAP / df

Papież Franciszek skierował w niedzielę specjalne pozdrowienie dla Polaków obecnych na modlitwie w Watykanie i dla wiernych z diecezji w Płocku w związku z obchodami 90. rocznicy pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego Świętej Faustynie Kowalskiej.

Po odmówieniu południowej modlitwy Anioł Pański papież pozdrowił polskich wiernych, a następnie powiedział: "Dzisiaj moją myśl kieruję do sanktuarium w Płocku w Polsce, gdzie przed 90 laty Pan Jezus ukazał się świętej Faustynie Kowalskiej, powierzając jej szczególne orędzie Bożego Miłosierdzia".

"Za pośrednictwem świętego Jana Pawła II orędzie to dotarło do całego świata. Jest ono niczym innym, jak Ewangelią Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał i obdarza nas miłosierdziem Ojca. Otwórzmy serce mówiąc z wiarą: +Jezu ufam Tobie+"- dodał Franciszek przemawiając do licznych wiernych, zgromadzonych na placu Świętego Piotra. Było wśród nich widać grupy z polskimi flagami.

Papież wystosował też list do biskupa płockiego Piotra Libery, w którym pozdrowił wiernych tamtejszej diecezji i zapewnił o swym duchowym uczestnictwie w obchodach 90. rocznicy pierwszego objawienia, które odbędą się w poniedziałek w tamtejszym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

"Podzielam radość Kościoła Płockiego, że to szczególne wydarzenie jest już znane w świecie i pozostaje żywe w sercach wiernych" – napisał Franciszek. Przypomniał, że święty Jan Paweł II, pragnął, by "orędzie o miłosiernej miłości Boga dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
10,00 zł

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Specjalne pozdrowienie papieża Franciszka dla Polaków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.