"Spotkanie z Jezusem rozwiązuje liczne problemy"

"Spotkanie z Jezusem rozwiązuje liczne problemy"
(fot. youtube.com)
KAI / kw

"Znam wielu ludzi, którzy byli daleko od Kościoła, a teraz są ewangelizatorami - bo spotkali Jezusa!" - przekonywał misjonarz miłosierdzia ks. dr Przemysław Sawa, który gościł w parafii NSPJ w Kętach.

Duchowny poprowadził też wieczór uwielbienia z zespołem Tehillah - złożonym z członków diakonii muzycznej Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody.

Misjonarz miłosierdzia, mianowany przez papieża Franciszka w Jubileuszowym Roku, zachęcił do uważnego przyjrzenia się postaci Zacheusza z Ewangelii, jego spotkaniu z Jezusem w Jerychu, jego nawróceniu. Namawiał, by w tej ewangelicznej scenie zobaczyć obraz miłosierdzia, jakie Bóg objawia wobec grzeszników.

Ks. Sawa wyjaśnił, że osobiste spotkanie z Jezusem, zaproszenie Go do swego życia i bliska z Nim relacja rozwiązuje liczne problemy, z którymi nie możemy sobie poradzić.

"Znam wielu ludzi, także w naszej wspólnocie są tacy, którzy byli niegdyś daleko od Kościoła, a teraz są ewangelizatorami. Żyją dziś normalnie, bo spotkali Jezusa! W momencie nawrócenia, gdy wyznali: chcę być z Jezusem, nagle przyszło olśnienie. Od tej pory nie trzeba było im tłumaczyć, dlaczego to jest złe, dlaczego tu Kościół mówi ‘nie’, dlaczego w innym miejscu mówi ‘tak’. To wszystko przyszło w pakiecie - bo spotkali Jezusa" - podkreślił ewangelizator, zachęcając uczestników modlitwy, by zaprosili Pana do swego życia, podchodząc do ołtarza, wyznając w duchu, że potrzebują w życiu Jezusa.

"Najpierw musimy mieć żywe doświadczenie spotkania z Chrystusem. Najpierw musi być wyznanie miłości" - dodał

Misjonarz miłosierdzia, którego zaprosił do wspólnoty parafialnej w Kętach proboszcz ks. Jerzy Musiałek, głosił słowo Boże na niedzielnych Mszach św. Duchowny zaapelował, by swe troski powierzyć z ufnością Jezusowi, aby pozwolić, aby to On wypełnił konkretne życie pokojem i nadzieją.

Przekonywał, że bliska relacja z Bogiem ma olbrzymie znaczenie dla naszego życia, mimo że świat mówi dziś co innego. "Skąd się dzisiaj biorą tak powszechne depresje, rozbite małżeństwa, opuszczone dzieci, tak dramatyczne wyznania bluźniercze o dokonanej aborcji, jak ostatnio mogliśmy usłyszeć od jednej z piosenkarek? Skąd się biorą wojny, chciwość, niesprawiedliwości społeczne, waśnie i kłótnie? To człowiek czyni ten świat takim - detronizując Boga, zapominając o ludzkim przeznaczeniu, że mamy być święci i nieskalani" - podkreślił kaznodzieja. Poprosił, by wsłuchać się w zamiary Pana, by wpatrzeć się w krzyż - znak prawdy i zbawienia, obietnicę zmartwychwstałego Jezusa, że każdy kto wezwie Jego imienia, będzie zbawiony.

Kapłan poprowadził koronkę do miłosierdzia Bożego, następnie przez godzinę pełnił dyżur w konfesjonale.

Późnym wieczorem, wraz z zespołem Tehillah, którego hebrajska nazwa oznacza oddawanie Bogu chwały pieśnią, liczni wierni wielbili Boga w świątyni w centrum kęckiego blokowiska.

Ks. Przemysław Sawa pełni stały dyżur w konfesjonale w kaplicy przy bielskim kościele NSPJ.

W Środę Popielcową 10 lutego br. w Watykanie na cały świat rozesłanych zostało ponad tysiąc misjonarzy miłosierdzia z wszystkich kontynentów. Kapłani ci w imieniu papieża głoszą prawdę o miłosierdziu Bożym. Są znakiem matczynej troski Kościoła o Lud Boży; znakiem przygarniającego Ojca w niebie; stanowią pomoc dla osób wracających do życia sakramentalnego. Mają władzę przebaczenia grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej (m.in. profanacja Najświętszego Sakramentu).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Spotkanie z Jezusem rozwiązuje liczne problemy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.