Stan kolana Franciszka się poprawia. „Papież nie jest łatwym pacjentem, jest uparty”

Stan kolana Franciszka się poprawia. „Papież nie jest łatwym pacjentem, jest uparty”
Fot. Grzegorz Galazka
KAI / tk

Stan kolana papieża Franciszka jest na dobrej drodze do uleczenia - stwierdził argentyński lekarz i autor książek Nelson Castro w rozmowie z włoskiem dziennikiem "La Repubblica". Podkreślił także, że „papież nie jest łatwym pacjentem, jest uparty”. - Bardzo trudno jest, nawet lekarzowi, przekonać go do czegokolwiek - powiedział.

Problemy z kolanem papieża

Na temat obecnego stanu zdrowia 86-letnigo papieża, Nelson zaznaczył: "Głowa działa doskonale". Jeśli chodzi o kolano papieża, jego diagnoza brzmi: "Ma uszkodzoną łąkotkę z powodu niewłaściwego ruchu i trochę choroby zwyrodnieniowej stawów, jak u wielu starszych ludzi. Jest jednak pod opieką znakomitego fizjoterapeuty. Zrozumiał, że musi odpoczywać i korzystać z wózka inwalidzkiego i tak zaczęła się poprawa, od tego czasu zaczął znowu chodzić".

Nelson jest autorem książki "La salud de los Papas" (Zdrowie papieży), która po raz pierwszy ukazała się w języku hiszpańskim w marcu 2021 roku. Przeprowadził on również wywiad z papieżem Franciszkiem na potrzeby książki, w którym opisuje problemy medyczne papieży od czasów Leona XIII (1878-1903).

Źródło: KAI / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Stan kolana Franciszka się poprawia. „Papież nie jest łatwym pacjentem, jest uparty”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.