Stary Sącz: ruszył festiwal Strefa Chwały

Stary Sącz: ruszył festiwal Strefa Chwały
(fot. facebook.com/strefachwalyfestiwal)
KAI / df

Muzycy, artyści, dziennikarze, działacze społeczni, liderzy wspólnot i animatorzy z Polski i z zagranicy uczestniczą w rekolekcjach Ludzi Nowej Kultury - Strefa Chwały Festiwal. Wydarzenie, które potrwa do 2 lipca, zgromadziło całe rodziny przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu.

Wśród zaproszonych gości są Natalia i Tomek Budzyńscy. - Żeby zostać chrześcijaninem, trzeba spotkać chrześcijanina - mówił muzyk. "Ja Dobrej Nowiny wcześniej nie słyszałem, tylko moralizm, który mnie odrzucił od Kościoła. Dopiero w wieku 32 lat usłyszałem, że Bóg kocha grzesznika, czyli mnie. Wcześniej nigdy tego nie słyszałem. Uwierzyłem w Dobrą Nowinę" - powiedział.

Natalia i Tomek Budzyńscy od 24 lat należą do wspólnoty neokatechumenalnej. Byli punkowcy chodzili po domach i ewangelizowali przez pięć lat. "Idziesz do ludzi mówić, że Bóg ich kocha, idziesz z trudem i strachem, a niektórzy nas odrzucali. Wracaliśmy jednak zadowoleni, pełni ducha. Dużo sama zyskałam. To był dla mnie wielki dar" - opowiadała dziennikarka i autorka książek.

Muzyk wspomina, że kiedy zaczął się nawracać, byli tacy, którzy go krytykowali. "Minęło od tego czasu 25 lat i na koncerty, które gramy przychodzą ci ludzie, ale inaczej się zachowują. Starzy punkowcy płaczą. Muzyka ma wielką siłę oddziaływania. Dotyka serca ludzkiego. To wielka odpowiedzialność artysty, bo chodzi o to, żeby podnieść człowieka" - mówił Tomek Budzyński.

DEON.PL POLECA

Małżeństwo pytane o to jak dzisiaj mówić młodym o Bogu, odpowiada, że ważny jest przykład życia. "Ludzie nas obserwują, patrzą na nas i albo chcą tak żyć, i mieć ten chrześcijański styl bycia, albo nie. Przykładem życia chrześcijańskiego jest m.in. umiejętność przebaczania. To bardzo ważne" - powiedział muzyk.

Strefa Chwały potrwa do 2 lipca. To jedyne w swoim rodzaju rekolekcje Ludzi Nowej Kultury, którzy poprzez ewangelizację chcą budować lepszy świat.

Monika i Marcin Gomułkowie z Torunia mówią że są tutaj, żeby zaświadczyć o miłości. "Jest w nas pragnienie, żeby zbudować dom na Skale i chcemy młodym pokazywać, że się da. Doświadczamy Bożej miłości. W naszym domu mieszka Jezus. Staramy się żyć Jego słowem. To jedyne źródło szczęścia, miłości, pokoju i radości" - dodają małżonkowie.

W niedzielę podczas Strefy Chwały odbędzie się dzień otwarty. "Dołączyć może każdy, bo będzie to rodzinne świętowanie niedzieli. Zaplanowaliśmy spotkanie z aktorami, Mszę św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża i mnóstwo muzyki" - podkreśla Agnieszka Dubiel. Natomiast w niedzielę o 19.00 rozpocznie się III Diecezjalne Uwielbienie - "Laboratorium Miłości". W planie m.in. adoracja, uwielbienie, konferencja, świadectwa oraz modlitwa wstawiennicza.

Wyjątkowość Strefa Chwały Festiwalu stanowi prawdziwie rodzinna atmosfera tworzona przez uczestników, wśród których znajduje się wiele osób zaangażowanych w rekolekcje od lat, jak też Strefowicze przyjeżdżający z całymi rodzinami. Ułatwia im to program Strefy dostosowany do różnych grup wiekowych.

Działa już ArtStrefa. To specjalna przestrzeń wykorzystująca różne formy ekspresji, rozwijająca kreatywność i umiejętności twórcze dzieci, i młodzieży. Odbywają się warsztaty tańca nowoczesnego, tańca hip-hop, muzyczne dla dzieci, rękodzieła artystycznego, cyrkowe, fotograficzne, graffiti.

Strefa Chwały Festiwal organizuje Stowarzyszenie Muza Dei.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Stary Sącz: ruszył festiwal Strefa Chwały
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.