Sutanna z zamachu na Jana Pawła II w Krakowie

Sutanna z zamachu na Jana Pawła II w Krakowie
(fot. shutterstock.com)
6 lat temu
KAI / slo

Do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie trafi wyjątkowa relikwia Ojca Świętego - papieska sutanna, którą Jan Paweł II miał na sobie 13 maja 1981 r. w czasie zamachu na jego życie na Placu św. Piotra w Rzymie.

- Zakrwawioną sutannę do sanktuarium będącego częścią papieskiego Centrum "Nie lękajcie się!" zdecydował się przekazać wieloletni sekretarz Ojca Świętego kard. Stanisław Dziwisz - mówi Piotr Sionko. Rzecznik krakowskiego Centrum "Nie lękajcie się!" informuje, że sutanna oficjalnie zostanie zaprezentowana podczas konferencji prasowej na terenie sanktuarium w dniu 34. rocznicy zamachu, tj. w najbliższą środę 13 maja. Od tego momentu cenna relikwia zostanie wystawiona na widok publiczny w jednej z kaplic kościoła górnego.

Inną tragiczną pamiątkę cudownego ocalenia z zamachu na placu przed bazyliką św. Piotra w Rzymie - przestrzelony pas sutanny - 19 czerwca 1983 r. Jan Paweł II złożył na Jasnej Górze. Od 2004 roku relikwia jest udostępniona pielgrzymom w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sutanna z zamachu na Jana Pawła II w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.