Suwałki: Bierzmowanie w areszcie śledczym

Suwałki: Bierzmowanie w areszcie śledczym
Fot. Canva
KAI / tk

- Praktycznie każdy mężczyzna lubi wyzwania, a bierzmowanie jest pewnego rodzaju wejściem w survival wiary, gdyż zobowiązuje nas do mężnego opowiedzenia się za Jezusem Chrystusem – powiedział bp Dariusz Zalewski w kaplicy aresztu śledczego w Suwałkach, gdzie sześciu osadzonych przyjęło sakrament bierzmowania. 

Bp Zalewski, który był szafarzem sakramentu, podkreślił w homilii, że trzeba mieć dużą odwagę, aby przystąpić do bierzmowania, szczególnie gdy odbywa się ono w takim miejscu jak zakład karny, ponieważ w oczach innych więźniów może zostać odebrane to jako pewna słabość. Zachęcił wszystkich do wybierania w codzienności choćby maleńkiego dobra, ponieważ ono chroni człowieka przed popełnianiem życiowych błędów, których konsekwencją mogą stać się więzienne kraty.

 - Dziękuję, że Ksiądz Biskup do nas przyjechał i swoją obecnością mówi do zgromadzonych tutaj mężczyzn, że Kościół w nich wierzy, a Bóg nigdy z nich nie zrezygnował – takimi słowami zwrócił się do bp. Zalewskiego kapelan aresztu śledczego w Suwałkach ks. Szymon Wysocki.

- Przygotowanie do bierzmowania w takim miejscu jak więzienie jest bardzo proste i polega głownie na indywidualnych rozmowach, katechezach i życiu sakramentalnym – dodał kapelan. 

DEON.PL POLECA

W ramach podziękowania więźniowie przekazali księdzu biskupowi książkę „Za siódmą bramą jest wolność” oraz różaniec, prosząc tym samym o modlitwę w ich intencji. Na koniec uroczystości ksiądz biskup wręczył każdemu krzyż i obrazek, które mają przypominać o tym wyjątkowym dniu i otrzymaniu mocy Ducha Świętego.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Suwałki: Bierzmowanie w areszcie śledczym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.