Świadectwo o wierze heroicznego żandarma - Arnaud'a Beltrame'a, złożył jego duszpasterz

Świadectwo o wierze heroicznego żandarma - Arnaud'a Beltrame'a, złożył jego duszpasterz
(fot. PAP/EPA/HANDOUT GENDARMERIE NATIONALE HANDOUT)
1 rok temu
KAI/ ed

Islamistyczny terror we Francji przynosi rezultaty odwrotne od zamierzonych, wydaje nowych męczenników. Przed niespełna dwoma laty w Rouen ks. Jacques'a Hamela, a w ubiegły piątek podpułkownika żandarmerii, który dobrowolnie oddał życie za zakładniczkę islamskiego terrorysty.

Świadectwo o wierze Arnaud'a Beltrame'a złożył jego duszpasterz, który towarzyszył mu w ostatnich chwilach życia. Ks. Jean-Baptiste, kanonik z opactwa Lagresse, od dwóch lat przygotowywał go do sakramentu małżeństwa, który miał zawrzeć w tym roku 9 czerwca.Wraz ze swą narzeczoną, poślubioną już cywilnie Marielle, 44-letni Arnaud był zaangażowany w ruch rodzin Matki Bożej z Kany.

Papież Franciszek chwali heroiczną postawę francuskiego żandarma Arnaud’a Beltrame’a >>

Regularnie uczestniczył w Eucharystii, modlitwach brewiarzowych i katechezach. Chętnie opowiadał o swym nawróceniu, które miało miejsce przed 10 laty. Pochodził on bowiem z rodziny niepraktykującej. Dlatego sakramenty komunii i bierzmowania przyjął dopiero w 2010 r. po dwuletnim katechumenacie. W 2015 r. podczas pielgrzymki do sanktuarium w Sainte-Anne-d’Auray prosił Maryję o dobrą żonę. Rok później zaręczył się z Marielle.

Stąd wypływał jego heroizm

Wspominając heroicznego podpułkownika ks. Jean-Baptiste mówi o jego zapale do pracy w żandarmerii i jego wielkiej miłości do Francji: "kochał jej wielkość, historię i chrześcijańskie korzenie, które odkrył po swym nawróceniu".

Stąd też wypływał jego heroizm, choć, jak zastrzega ks. Jean-Baptiste, tylko wiara może wyjaśnić szaleństwo tej ofiary, za którą wszyscy go dziś podziwiają. Wiedział już bowiem, że jego życie zaczyna już należeć do Marielle, ale należy również do Boga, do Francji, do jego zagrożonych braci.Kanonik z Lagrasse udzielił umierającemu podpułkownikowi ostatniej posługi: sakramentu chorych i błogosławieństwa. Na szyi zawiesił mu cudowny medalik. W modlitwie towarzyszyła mu narzeczona.

Nie mogli zawrzeć małżeństwa, bo Aranud był nieprzytomny. "Arnaud nie będzie miał dzieci. Wierzę jednak - pisze na zakończenie swego świadectwa ks. Jean-Baptiste - że jego heroizm wzbudzi wielu naśladowców, gotowych poświęcić samych siebie dla Francji i jej chrześcijańskiej radości".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Świadectwo o wierze heroicznego żandarma - Arnaud'a Beltrame'a, złożył jego duszpasterz
Komentarze (2)
Agamemnon Agamemnon
Agamemnon Agamemnon
27 marca 2018, 18:16
Tak to jest gdy wybieramy niewłaściwie w wyborach  osoby znaczące mające wpływ na losy wielu ludzi. Francja  nie dopracowała się jeszcze zdrowej demokracji  i wybiera  ludzi mało przygotowanych do pełnienia ról społecznych, gdy skutki ich decyzji muszą ponosić inni aż do daniny z życia. Makron winien poddać się do dymisji, ponieważ jest osobą nie posiadającą  kwalifikacji przewodzenia bratnim nam Narodem Francuskim. Ponieważ jest osobą bez jakiegokolwiek honoru zapewne będzie  wciskał na siłę Narodowi Francuskiemu swoje niedojrzałe decyzje aż do wygaśnięcia kadencji. Powinien istnieć mechanizm  natychmiastowego odwoływania wybranych przez pomyłkę nieudaczników np. poprzez elektroniczne głosowanie.
27 marca 2018, 16:19
https://remnantnewspaper.com/web/index.php/fetzen-fliegen/item/3810-colonel-beltrame-traditional-catholic-hero Chłop był tradycyjnym katolikiem! RiP

Skomentuj artykuł

Świadectwo o wierze heroicznego żandarma - Arnaud'a Beltrame'a, złożył jego duszpasterz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.