Świąteczny Stół Pajacyka - restauracje z całej Polski pomagają dzieciom

Świąteczny Stół Pajacyka - restauracje z całej Polski pomagają dzieciom
(fot. pajacyk.pl)
PAH

Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w kolejnej edycji Świątecznego Stołu Pajacyka, jednodniowej akcji charytatywnej, w ramach której właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10% dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci Pajacyk.

W tym roku akcja odbędzie się 2 grudnia. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 listopada.

Już po raz szesnasty restauracje, kawiarnie i bary mogą dołączyć do Świątecznego Stołu Pajacyka i 2 grudnia razem z Polską Akcją Humanitarną wesprzeć dzieci, które dotyka problem niedożywienia. 10% dziennego obrotu zaangażowanych w akcję lokali zostanie przekazana na rzecz program Pajacyk.

W jego w ramach PAH od 1998 roku dofinansowuje w polskich szkołach i świetlicach posiłki dla potrzebujących uczniów i uczennic, którzy nie są objęci działaniami ośrodków pomocy społecznej.                                 

Zeszłoroczna edycja była dla akcji rekordowa, aż 589 lokali gastronomicznych z całej Polski przekazało 120 135,92 złotych, za które PAH ufundowała ponad 30 000 posiłków wydawanych dzieciom w ramach Pajacyka.

- Świąteczny Stół Pajacyka cieszy się z roku na rok coraz większym powodzeniem. Do lokali, które współpracują z nami od lat dołączają kolejne, często zachęcone do udziału przez swoich klientów. - mówi Michał Serwiński, koordynator akcji.

Jak dotąd swój udział zadeklarowały 123 samodzielne restauracje, cukiernie, kawiarnie, bary, pizzerie, burgerownie i pierogarnie z niemal 50 miejscowości w całym kraju. Przy Świątecznym Stole Pajacyka będzie można usiąść również w lokalach sieci Starbucks Polska i Wild Bean Cafe.

Pełną, wciąż aktualizowaną listę lokali biorących udział w akcji, można znaleźć na stronie. Każdy może wesprzeć Świąteczny Stół Pajacyka zapraszając do niego swoje ulubione miejsce i udostępniając spot promujący wydarzenie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 listopada. Żeby dołączyć do akcji wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.pajacyk.pl/ssp/. Można również śledzić wydarzenie na Facebooku.

Program Pajacyk można wspierać przez cały rok:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Świąteczny Stół Pajacyka - restauracje z całej Polski pomagają dzieciom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.