Światowa Rada Kościołów apeluje o zakończenie przemocy w USA

Światowa Rada Kościołów apeluje o zakończenie przemocy w USA
fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
10 miesięcy temu
KAI / pk

"Dążąca do podziałów, populistyczna polityka minionych lat wyzwoliła siły, które zagroziły zasadom demokracji w Stanach Zjednoczonych i całego świata, gdyż mogą być przykładem dla innych krajów" - oświadczył Ioan Sauca, pełniący obowiązki sekretarza generalnego ŚRK.

ŚRK apeluje o natychmiastowe zakończenie przemocy oraz o powrót tradycyjnych procesów demokratycznych. Wzywa też wszystkie partie do "oporu wobec krótkotrwałych interesów politycznych" oraz do odpowiedzialnego działania. "Modlimy się o to, aby Kościoły Ameryki miały mądrość i siłę, aby w tym kryzysie odegrały przewodnią rolę na drodze do pokoju, pojednania i sprawiedliwości" - powiedział Sauca.

"Sytuacja do jakiej doszło w Waszyngtonie, może mieć skutki daleko wykraczające poza politykę wewnętrzną USA i ma poważne znaczenie międzynarodowe" - wskazał Sauca.

W wyniku środowych zamieszek na terenie Kapitolu, gdzie swoją siedzibę mają Izby Reprezentantów i Senatu USA zmarły cztery osoby a co najmniej 52 zostało zatrzymanych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Zięba OP
39,90 zł

Moim celem jest ukazanie aktualności przesłania Jana Pawła II, by dopomóc w rozumieniu chrześcijańskiego powołania, Kościoła i świata. Ale aby to uczynić, trzeba też zrozumieć jego pontyfikat. I o tym jest ta książka. Nie unikam...

Skomentuj artykuł

Światowa Rada Kościołów apeluje o zakończenie przemocy w USA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.