Kard. Farrell potwierdził, kiedy odbędą się ŚDM w Panamie

Kard. Farrell potwierdził, kiedy odbędą się ŚDM w Panamie
(fot. ŚDM / Michał Lewandowski / DEON.pl)
4 lata temu
Logo źródła: Radio Watykańskie kw

Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się, jak zaplanowano, w 2019 r., jednakże nie w okresie letnim, lecz w pierwszych miesiącach roku, między styczniem i marcem - powiedział kard. Kevin Farrell.

Kard. Farrell to prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, która z ramienia Watykanu jest odpowiedzialna za organizację tego wielkiego spotkania młodych z Papieżem.

W wywiadzie dla agencji Rome Reports kard. Farrell wyjaśnił, że tradycyjna data, a zatem w miesiącach letnich, jest niemożliwa ze względów klimatycznych. W Panamie panuje bowiem wtedy pora deszczowa. Zastrzegł on, że dokładna data ŚDM nie została jeszcze ustalona. Przypuszcza się, że do Panamy przyjedzie półtora miliona młodych.

Agencja Rome Reports przypomina, że organizacja Światowych Dni Młodzieży, choć jest na pewno wielkim wyzwaniem, zdecydowanie poprawia wizerunek kraju-gospodarza w świecie. Pokazują to rezultaty ŚDM w Krakowie. 80 proc. zagranicznych uczestników zmieniło pod wpływem tego wydarzenia opinię o naszym kraju, a 96 proc. zadeklarowała, że będzie zachęcać do odwiedzenia Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Farrell potwierdził, kiedy odbędą się ŚDM w Panamie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.