Młodzież plecie 20 tys. różańców na ŚDM

Młodzież plecie 20 tys. różańców na ŚDM
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
PAP / psd

Młodzież z Archidiecezji Katowickiej chce przygotować ok. 20 tys. ręcznie plecionych różańców. Otrzymają je w lipcu zagraniczni pielgrzymi, którzy odwiedzą region przed Światowymi Dniami Młodzieży w ramach tzw. dni w diecezji.

"Pomysł spodobał się młodzieży. W akcję zaangażowały się przede wszystkim grupy z parafii, różnych wspólnot formacyjnych oraz ze szkół" - powiedział PAP koordynator diecezjalny ŚDM ks. Marcin Wierzbicki.

Chętnym rozdano sznurki w kolorach ŚDM, czyli żółtym, czerwonym i niebieskim. To właśnie z nich powstają różańce. "Rozdaliśmy już prawie 25 tys. sznurków. Zrobione różańce chcemy zebrać w Niedzielę Palmową podczas diecezjalnych obchodów święta młodzieży. Akcja jeszcze trwa i trudno powiedzieć, ile sztuk jest gotowych, ale myślę, że będziemy mieli nadmiar" - mówił ks. Wierzbicki.

Różańce otrzymają zagraniczni pielgrzymi podczas tzw. dni w diecezji, organizowanych tydzień przed ŚDM, czyli od 20 do 25 lipca. "W Archidiecezji Katowickiej spodziewamy się ok. 20. tys. osób. Każda z nich na początku pobytu otrzyma pakiet, w którym znajdą się także te różańce" - wyjaśnił.

Większość pielgrzymów zostanie na ten czas zakwaterowana u rodzin, które zgłosiły taką chęć. W Archidiecezji Katowickiej przygotowano dla nich wiele atrakcji; pielgrzymi będą m.in. mogli zwiedzić pobliskie miejsca będące atrakcją turystyczną i religijną, czy wziąć udział w spotkaniach ewangelizacyjnych. Centralnym punktem wydarzeń będzie koncert na katowickim lotnisku Muchowiec; według szacunków ma w nim wziąć udział nawet 60 tys. osób - pielgrzymów, wolontariuszy, rodzin podejmujących gości, biskupów, księży.

W organizację tych wydarzeń zaangażowało się także miasto Katowice, które przeznaczyło na inicjatywy związane z ŚDM 1,6 mln zł.

Centralne obchody ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Młodzież plecie 20 tys. różańców na ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.