"ŚDM to okazja, by doświadczyć efektu Franciszka"

"ŚDM to okazja, by doświadczyć efektu Franciszka"
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
PAP / psd

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży będą okazją, by doświadczyć tego, co media na świecie nazywają "efektem Franciszka", bo to pierwsze spotkania z młodymi w całości zaplanowane za pontyfikatu obecnego papieża - mówi redaktor naczelny kwartalnika "WIĘŹ" Zbigniew Nosowski.

Zjawisko określane jako "efekt Franciszka", to ogromne zainteresowanie wiernych papieżem z Argentyny. Jednym z jego przejawów jest masowy napływ pielgrzymów do Asyżu, czyli miasta patrona imienia papieża, św. Franciszka.

"Światowe Dni Młodzieży będą to pierwsze ŚDM zaplanowane w pełni za pontyfikatu papieża Franciszka. W poprzednich Światowych Dniach Młodzieży, w Rio de Janeiro, obecny papież uczestniczył, ale były one przygotowane jeszcze za pontyfikatu Benedykta XVI. Te będą już w pełni +franciszkowe+. Będzie to okazja doświadczenia tego, co media na świecie nazywają +efektem Franciszka+, zobaczenia interakcji tego papieża z młodzieżą" - powiedział PAP Nosowski.

Jego zdaniem, Franciszek - pod względem bezpośredniej komunikacji z ludźmi - w dużej mierze przypomina Jana Pawła II.

DEON.PL POLECA

ŚDM w Rio de Janeiro w Brazylii odbyły się w 2013 roku. Do Rio przybyło 3,7 mln osób. Spotkania te wyznaczył Benedykt XVI. Po jego ustąpieniu (na początku 2013 r.), na ŚDM do Brazylii pojechał Franciszek. Spotkaniu z nim towarzyszyło hasło: "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!", zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza. Franciszek przedstawił wówczas własną interpretację tych słów: "Idźcie, zróbcie raban".

Dotychczas odbyło się łącznie 28 dni młodzieży, w tym 13 ogólnoświatowych zlotów na różnych kontynentach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"ŚDM to okazja, by doświadczyć efektu Franciszka"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.