Panama: w listopadzie start przygotowań do ŚDM 2019

Panama: w listopadzie start przygotowań do ŚDM 2019
(fot. Piotr Kosiarski)
5 lat temu
KAI/ ed

W listopadzie rozpoczną się przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Panamie w 2019 r. Wiadomo już, że odbędą się one nie latem, lecz w styczniu, lutym lub marcu, gdyż w tym okresie roku w Panamie nie pada deszcz.

Machina organizacyjna zacznie działać na listopadowym spotkaniu biskupów Ameryki Środkowej. - Musimy utworzyć grupę roboczą współpracującą z Watykanem i od razu zacząć realizację infrastruktury na przyjęcie młodzieży - mówi pierwszy w historii panamski kardynał José Luis Lacunza Maestrojuán.

- Chcemy, by był to projekt państwowy, bo jako Kościół sami nie zdołamy tego zrobić - dodaje metropolita Panamy, abp José Domingo Ulloa Mendieta.

- Podarujemy młodzieży świata bardzo naturalną scenerię: nasze morze, nasze owoce, nasze zwierzęta, najlepsze, co możemy ofiarować - zapewniają panamscy biskupi. Gdy chodzi o bezpieczeństwo uczestników ŚDM, wskazują, że Panama przeszła już "mały test" przy okazji wizyt prezydentów Baracka Obamy z USA i Raula Castro z Kuby.

Uważają, że Panama jest doskonałą lokalizacją dla ŚDM, gdyż jest " krajem-mostem" między Ameryką Północną i Południową, a zarazem krajem peryferyjnym. - Z pewnością dlatego Franciszek wybrał Panamę na miejsce ŚDM 2019 - przypuszcza abp Ulloa.

Biskupi chcą, by patronami panamskiej edycji ŚDM byli Matka Boża z Guadalupe i bł. Oskar Romero - "wzór pasterza bliskiego ludowi".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Panama: w listopadzie start przygotowań do ŚDM 2019
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.