ŚDM: Problemy Irakijczyków z odlotem z Krakowa

ŚDM: Problemy Irakijczyków z odlotem z Krakowa
(fot. shutterstock.com)
PAP/ ed

180 Irakijczyków, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży, miało w poniedziałek wieczorem problem z wylotem z Krakowa do swojego kraju - poinformował PAP rzecznik wojewody małopolskiego Krzysztof Marcinkiewicz.

Jak zaznaczył rzecznik, wojewoda małopolski przy wsparciu straży pożarnej zorganizował jedzenie i picie dla pielgrzymów. Wysłał też na lotnisko autokary, które odwiozły ich na nocleg do Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Rzeczniczka Lotniska w Balicach Monika Pabisek poinformowała PAP, że lot ukraińskiego przewoźnika został odwołany. "Samolot nie doleciał do Krakowa; w związku z tym 180 pasażerów zostało na lotnisku; została im udzielona pomoc. Przewoźnik złożył plan lotu na jutrzejszy dzień, czyli na 2 sierpnia" - powiedziała Pabisek.

W kontakcie z miejscowymi służbami wojewódzkimi są pracownicy departamentu konsularnego MSZ.

"W związku z informacją o problemach w terminowym powrocie do kraju 180 irackich pielgrzymów, które wyniknęły z przełożenia lotu czarterowego przez prywatnego przewoźnika pracownicy departamentu konsularnego MSZ są w kontakcie z miejscowymi służbami wojewódzkimi" - powiedział PAP dyrektor Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rafał Sobczak.

"Pośredniczyliśmy również w kontakcie z irackim konsulem, który podejmuje działania zgodnie w właściwością, oraz z koordynatorem grupy irackich pielgrzymów" - dodał.

Jak zaznaczył Sobczak, na miejscu na lotnisku jest wojewoda małopolski, który zapewnił grupie jedzenie oraz picie; są także zapewnione przez służby wojewody małopolskiego autobusy, które zawiozą pielgrzymów na nocleg.

Pielgrzymi z Iraku mają  wylecieć z Krakowa do Turcji

178 Irakijczyków, którzy w poniedziałek po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży mieli problemy z wylotem z Krakowa do Turcji, odlecą we wtorek po południu - poinformowała Monika Pabisek z Kraków Airport.

Według niej przewoźnik, który w poniedziałek miał realizować dwa loty z pielgrzymami z Krakowa do Dalamanu w Turcji - ukraińska linia lotnicza Black Sea Airlines zmieniła plan przylotu samolotu na dzień następny. Odloty planowane są na godziny 13:30 i 15:40.

Dodała, że w poniedziałek odprawieni pasażerowie zostali poinformowani o odwołaniu lotu, a następnie przeprowadzeni do strefy ogólnodostępnej terminalu. Wszyscy pasażerowie posiadają ważne zezwolenia na pobyt w Polsce. Zarządzający lotniskiem zwrócił się z prośbą do Centrum Operacyjnego Wojewody z prośbą o zorganizowanie noclegu pasażerom oraz przekazał informację organizatorowi ŚDM.

Rzecznik wojewody małopolskiego Krzysztof Marcinkiewicz poinformował PAP, że wojewoda małopolski przy wsparciu straży pożarnej zorganizował jedzenie i picie dla pielgrzymów. Wysłał też na lotnisko autokary, które późnym wieczorem odwiozły ich na nocleg do Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ŚDM: Problemy Irakijczyków z odlotem z Krakowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.