Święty4ever: Wywieś flagę papieską z okazji rocznicy kanonizacji

Święty4ever: Wywieś flagę papieską z okazji rocznicy kanonizacji
pl.depositphotos.com
KAI/dm

Dziś przypada 7. rocznica kanonizacji Jana Pawła II. To kolejna okazja, by wyrazić swoją bliskość z Papieżem Polakiem. Organizatorzy inicjatywy duszpasterskiej Święty4ever proponują, aby w tym dniu wywiesić flagę papieską.

- Zdjęciem udekorowanego w ten sposób domu, mieszkania, podzielmy się w mediach społecznościowych, szczególnie na Facebooku i Twitterze. Warto też publikowaną fotografię opatrzeć ulubionym cytatem z nauczania Papieża Polaka, by w ten sposób przybliżyć bogactwo i ponadczasowość jego myśli innym osobom - zachęcają organizatorzy „Święty4ever”.

Zdjęcie wraz z ulubionym cytatem zaczerpniętym z nauczania św. Jana Pawła II, w publikowanym poście należy umieścić z hasztagiem #Święty4ever.

DEON.PL POLECA

Inicjatywa duszpasterska „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze - Święty4ever” trwa już od kilku miesięcy.

Została zainicjowana w roku setnej rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Każdy, komu bliski jest Papież z Polski, kto chce go lepiej poznać, kto szuka inspiracja do działania, które ma służyć integralnemu rozwojowi osobistemu oraz społecznemu może się w nią włączyć. W jaki sposób?

Aby ją podjąć wystarczy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, codziennie o 21.37, czyli w godzinie jego przejścia do Domu Ojca. Następne zadanie, do którego jesteśmy zachęcani, to czytanie tekstów papieskich. Akcja to też wezwanie do realizacji nauczania św. Jana Pawła II. Tu konkretnie chodzi o umiejętność dostrzegania osób potrzebujących oraz okazywania im pomocy.

Inicjatywa jest obecna w przestrzeni internetowej i publicznej. Znakiem włączenia się w nią jest wystawiony wizerunek św. Jana Pawła II w oknach domów czy też mieszkań.

Do wywieszania flagi papieskiej organizatorzy zapraszają w rocznice związane z życiem i śmiercią Papieża Polaka. Jutro wspomnienie jego kanonizacji. Kolejne ważne dni to 13 i 18 maj.

Inicjatywie Święty4ever oraz wszystkim biorącym w niej udział błogosławieństwa udzielili: abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski; bp Roman Pindel, biskup bielsko-żywiecki oraz bp Jan Piotrowski, biskup kielecki.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joanna Wilkońska

Jan Paweł II- papież, mistyk, filozof, pisarz, poeta i dramaturg, a przy tym niestrudzony pielgrzym, orędownik pojednania, człowiek wrażliwy na ludzką biedę. Pokorną służbą i bezpośrednim stylem bycia zdobywał ludzkie serca. Przynaglany miłością do Chrystusa...

Skomentuj artykuł

Święty4ever: Wywieś flagę papieską z okazji rocznicy kanonizacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.