Symbole Światowych Dni Młodzieży rozpoczęły podróż

Symbole Światowych Dni Młodzieży rozpoczęły podróż
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

W czwartek do Angoli trafiły symbole Światowych Dni Młodzieży. Ma związek z zaplanowaną na sierpień 2023 r. edycją ŚDM w Lizbonie.

Krzyż oraz wizerunek Maryi od czwartku peregrynuje po diecezjach Angoli, a w wydarzeniach z tym związanych bierze udział młodzież i miejscowi duchowni. Jak poinformowała Konferencja Episkopatu Angoli symbole największej na świecie imprezy młodych katolików odbędą podróż po diecezjach Luanda, Sumbe, Benguela, Huambo, Viana oraz Cachito.

Biorący udział w uroczystościach w katedrze w Luandzie przedstawiciele organizacji młodych katolików z Angoli wskazywali, że peregrynacja po ich kraju symboli ŚDM jest ważnym wydarzeniem dla wiary oraz w przygotowaniach do wyjazdu na spotkanie młodych z papieżem w Lizbonie.

Władze Kościoła w Angoli spodziewają się, że ich kraj podczas najbliższej edycji ŚDM w 2023 r. będzie reprezentować również liczna grupa młodych emigrantów z Angoli żyjących na stałe w Portugalii.

Zapoczątkowane w latach 80. XX w. z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowe Dni Młodzieży odbywają się co kilka lat. Młodzież z całego świata spędza tam czas na wspólnej modlitwie, rozmowach i udziale w spotkaniach tematycznych. W wydarzeniu bierze również udział papież oraz biskupi.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Stefan Radziszewski
25,50 zł

Można wiele mówić o modlitwie i w ogóle się nie modlić. Można wiele opowiadać o miłości, nikogo nie kochając, mając pustkę w sercu. Można wiele mówić, nic w życiu nie robiąc. I to nazywamy piekłem....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Symbole Światowych Dni Młodzieży rozpoczęły podróż
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.