Syria: chrześcijanie w niebezpieczeństwie

Syria: chrześcijanie w niebezpieczeństwie
(fot. EPA/SANA)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / pz

Chociaż chrześcijanie nie są głównym celem ataków w Syrii, to jednak grozi im poważne niebezpieczeństwo. Takiego zdania jest chaldejski biskup Aleppo Antoine Audo. - Chrześcijanie w Syrii nie zostali zmuszeni do przesiedlenia się. Jednak ze względu na panującą przemoc szukają, tak jak inne osoby, schronienia w miejscach bardziej bezpiecznych - dodał hierarcha.

W podobnym tonie wypowiedział się szef watykańskiej delegacji humanitarnej, która od kilku dni przebywa w Jordanii. Kard. Robert Sarah podkreślił, że "Kościół nie popiera emigracji syryjskich chrześcijan. Jednak w pewnych sytuacjach, kiedy chrześcijańskie rodziny straciły wszystko, także nadzieję na życie we własnym kraju, nikt nie może im przeszkodzić w poszukiwaniu nowego życia w innym".

Setki uciekinierów z Syrii entuzjastycznie powitało przewodniczącego Papieskiej Rady "Cor Unum" w obozie dla uchodźców w Zarqua. Kardynał osobiście przywiózł tam dary rzeczowe i pieniądze mające pomóc przebywającym w nim Syryjczykom. Hierarcha przewodniczy także pracom trwającego w Ammanie forum, które koncentruje się na pracy charytatywnej Kościoła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Syria: chrześcijanie w niebezpieczeństwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.