Szkoccy biskupi oczekują na odwiedziny papieża Franciszka

Szkoccy biskupi oczekują na odwiedziny papieża Franciszka
Papież Franciszek przebywa w Klinice Gemelli (fot. Vatican Media/EPA/PAP)
KAI/mk

Episkopat Szkocji oczekuje na przyjazd do tego kraju papieża Franciszka. Wizyta będzie mieć związek ze szczytem klimatycznym.

Biskupi Szkocji przyjęli z zadowoleniem perspektywę spotkania z papieżem Franciszkiem, który w listopadzie przybędzie do Glasgow na szczyt klimatyczny COP26 – poinformowało biuro prasowe tamtejszego episkopatu.

DEON.PL POLECA
Rzecznik Konferencji Biskupów Szkocji stwierdził, że biskupi Szkocji wyrażają swoje modlitewne wsparcie dla papieża Franciszka w okresie, gdy wraca on do zdrowia po niedawnej operacji.

Rzecznik dodał, że papież będzie w Szkocji przez bardzo krótki czas, z którego większość spędzi uczestnicząc w Konferencji COP26.

"Chociaż chcielibyśmy, aby podczas jego pobytu w naszym kraju odbyło się wiele spotkań duszpasterskich, ekumenicznych i międzywyznaniowych, ograniczenia czasowe oznaczają niestety, że tak pełny program nie będzie możliwy” - stwierdził rzecznik szkockiego episkopatu.

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Szkoccy biskupi oczekują na odwiedziny papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.