Szokujące sceny terroru. "Świat nie może dłużej ignorować tego dramatu"

KAI /kb

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) bije na alarm w sprawie dramatycznej sytuacji w Mozambiku.

Islamscy dżihadyści dopuszczają się tam okrutnych zbrodni. Ponad 700 tys. ludzi uchodzących przed ich bestialstwem potrzebuje aktualnie pilnego wsparcia.

Wolontariusze papieskiego stowarzyszenia obecni są w tym afrykańskim kraju, dokumentując m.in. barbarzyńskie działania, jakich od czterech lat dopuszczają się islamscy fundamentaliści.

„Wideo, jakie zostało nakręcone po atakach w Palmie, nie nadaje się do upublicznienia z powodu szokujących scen, które zawiera. Można odnieść wrażenie, że dżihadystom zależy na tym, by wyrządzać jak najokrutniejszą krzywdę i siać ogromny terror” – mówi Ulrich Kny, odpowiedzialny za projekty PKWP w Mozambiku.

DEON.PL POLECA


Podkreśla on, że nawet dzieciom ścinane są głowy, a ciała swych ofiar oprawcy bestialsko okaleczają.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie podnosi ogólnoświatowy alarm w sprawie sytuacji w Mozambiku, retorycznie pytając: ile jeszcze musi być ofiar, by świat zechciał zauważyć dokonujący się dramat.

Stowarzyszenie, które przeznaczyło ostatnio 160 tys. euro na pomoc uchodźcom, wskazuje, że bez wsparcia z zewnątrz nie da się stawić czoła temu narastającemu kryzysowi humanitarnemu.

Podkreśla jednocześnie, że pierwszym warunkiem zmiany obecnej sytuacji jest położenie kresu niepohamowanej przemocy. „Świat nie może dalej ignorować tej tragedii” – mówi Ulrich Kny przypominając, że islamiści wygnali z prowincji Cabo Delgado 800 tys. chrześcijan.

Za mieszkańcami Cabo Delgado wielokrotnie wstawiał się papież Franciszek, który apelował do wspólnoty międzynarodowej o podjęcie wysiłków w celu zakończenia trwającego tam kryzysu.

W czasie swej wizyty w Mozambiku zwrócił uwagę na problem związany z rozkradaniem dóbr naturalnych tego kraju i na złączone z tym ogromne cierpienia ludzi.

Pierwszym powodem konfliktu w Cabo Delgado są bowiem bogactwa, do których dopiero potem została dorobiona ideologia mająca doprowadzić do przejęcia kontroli nad tym terenem.

Ojciec Święty w grudniu 2020 r. podarował też 100 tys. euro na pomoc dla uchodźców z Cabo Delgado. Pieniądze zostały przeznaczone na budowę dwóch ośrodków zdrowia dla ofiar czystek, uciekających przed atakami dżihadystów.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Spójrz na siebie z łagodnością

Pragniesz zaakceptować siebie taką, jaką jesteś? Poczuć się kobietą spełnioną, żyjącą pełnią życia? Jak często obwiniasz się za to, że nie radzisz sobie z bólem, strachem i brakiem sił? Czy...

Skomentuj artykuł

Szokujące sceny terroru. "Świat nie może dłużej ignorować tego dramatu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.