"Ta decyzja wynika z mojej relacji z Jezusem". Polski Kościół ma nową dziewicę konsekrowaną

"Ta decyzja wynika z mojej relacji z Jezusem". Polski Kościół ma nową dziewicę konsekrowaną
fot. Depositphotos
Gość Niedzielny / pk

- Dzisiejszy dzień to wisienka na torcie tego, co się wydarzyło między mną, a Panem Jezusem - powiedziała Agnieszka Barzowska z Żar, która została oficjalnie przyjęta do grona dziewic konsekrowanych. Uroczystość ta miała miejsce 7 października w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu, a jej przewodniczącym był biskup Adrian Put.

Jak informuje "Gość Niedzielny", nowa dziewica konsekrowana pochodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach, jednak ceremonia odbyła się w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu ze względu na jej zaangażowanie w tamtejszy Zespół Ewangelizacyjny "Syjon". Agnieszka wyjaśniła, że jej decyzja wynikała z głębokiej relacji z Panem Jezusem, która rozwijała się od dzieciństwa. Jej miłość do Jezusa była tak silna, że zdecydowała się na życie w bezżeństwie.

DEON.PL POLECA
Nowa dziewica konsekrowana: Dojrzewałam do tego, że moją drogą bliskości z Panem Bogiem będzie nie małżeństwo, ale życie w bezżeństwie

- Ta decyzja wynika z mojej relacji z Panem Jezusem, która już od dzieciństwa rozwijała. Zaczęło się od czytania Pisma Świętego i zachwytu Jego miłością. Stopniowo dojrzewałam do tego, że moją drogą bliskości z Panem Bogiem będzie nie małżeństwo, ale życie w bezżeństwie - wyjaśniła nowa dziewica konsekrowana i dodała:

"Dzisiejszy dzień to wisienka na torcie tego, co się wydarzyło między mną, a Panem Jezusem. Dzisiaj to zwieńczenie całej tej drogi oddania się Jezusowi".

Podczas tego wyjątkowego momentu Agnieszce Barzowskiej towarzyszyli jej bliscy, rodzina i przyjaciele.

"Gość Niedzielny" wyjaśnia, że zwyczaj konsekrowania dziewic ma swoje korzenie w pierwotnym Kościele. Dziewice konsekrowane składają śluby czystości, aby bardziej miłować Chrystusa i lepiej służyć bliźnim. Zgodnie ze swoim stanem mają oddawać się pokucie, dziełom miłosierdzia, apostolstwu i gorliwej modlitwie.

Źródło: Gość Niedzielny / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

"Ta decyzja wynika z mojej relacji z Jezusem". Polski Kościół ma nową dziewicę konsekrowaną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.