Tajemnicze łzy płyną z figury Maryi. Opublikowano wyniki badań

Tajemnicze łzy płyną z figury Maryi. Opublikowano wyniki badań
(fot. Facebook)
CNA / kw

Figura Matki Bożej płacze, a wokół niej roznosi się piękny zapach. Lokalny biskup oraz badacze zajmujący się sprawą chcą zrobić wszystko, by wykluczyć możliwe oszustwo.

Bp Oscar Cantú z diecezji Las Cruces w stanie Nowy Meksyk (USA) wydał 15 lipca oficjalne oświadczenie w sprawie diecezjalnego śledztwa, które ma związek z doniesieniami o "płaczącym" posągu Matki Bożej. Wykonana z brązu rzeźba Naszej Pani z Guadalupe przyciąga tłumy do kościoła w miasteczku Hobbs.

DEON.PL POLECAParafianie kościoła zauważyli, że w ostatnim czasie po policzkach figury Matki Bożej z Guadalupe zaczęły płynąć łzy. Sytuacja miała miejsce pod koniec maja i nadal trwa. Łzy pojawiły się podczas niedzielnej Mszy 20 maja, a następnie po nabożeństwie różańcowym.

Bp Cantú dodał, że ostatnio docierają do niego świadectwa osób, które odczuwają przyjemny zapach, który wydziela figura.

Biskup nakazał na początku czerwca rozpoczęcie badań oraz skierował próbki łez do analizy chemicznej. Wykazała ona, że płyn, który wydobywa się z okolicy oczu figury to pachnąca oliwa z oliwek. "Zbadano również puste wnętrze figury" - stwierdził bp Cantú w wywiadzie - "Nie było tam nic, czego nie powinno tam być, z wyjątkiem pajęczyn. Więc zrobiliśmy zdjęcia i zbadaliśmy to".

Badacze przypuszczali również, że łzy mogły pojawiać się przez rozpuszczanie się wosku, który pozostał po procesie odlewania. Taką możliwość wykluczono jednak po dokładnym badaniu, jak i konsultacji z twórcami posągu, którzy podkreślili, że technologia odlewu wyklucza pozostawienie w figurze jakichkolwiek resztek wilgoci.

"Jeśli jest to oszustwo, to nie wiemy na razie jak go dokonano" - stwierdził bp Cantú, który będzie szukał pomocy u wyższych władz kościelnych, choć to on podejmie ostateczną decyzję w sprawie domniemanego cudu.

Do kościoła w Hobbs przybywają tłumy wiernych. Wiele osób doświadcza przemiany duchowej i pocieszenia. Jak podkreślił bp Cantú nie jest przypadkiem, że Hobbs znajduje się niedaleko granicy z Meksykiem, gdzie w ostatnich tygodniach dzieje się wiele tragedii. "Myślę o łzach tych biednych ludzi, którzy przybywają na naszą granicę, uciekając przed zagrażającymi życiu sytuacjami. O łzach tych dzieci, które są oddzielone od swoich rodziców. Jest wiele powodów, dla których moglibyśmy uronić łzy. Ale Bóg jest zawsze z nami w tych chwilach".

Biskup nawiązał tu do antyimigranckiej polityki prezydenta Donalda Trumpa, zgodnie z którą dzieci oddzielano od rodziców zatrzymanych na granicy Meksyk-USA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Tajemnicze łzy płyną z figury Maryi. Opublikowano wyniki badań
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.