"Tak na Serio" - wkrótce Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa

"Tak na Serio" - wkrótce Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa
(fot. freestocks.org / Unsplash)
KAI / kk

W wigilię Zesłania Ducha Świętego, 8 czerwca rusza ogólnopolski Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa "Tak na Serio". Podczas tygodnia zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, narzeczeni otrzymają błogosławieństwo, odbędzie się także szereg spotkań tematycznych.

Inicjatywa skierowana jest zarówno do par, narzeczonych, małżeństw, jak i singli - wszystkich, którzy o małżeństwie myślą na serio.

Jak podkreśla papież Franciszek w adhortacji apostolskiej “Christus vivit", w kulturze tymczasowości warto postawić na rodzinę. Małżeństwo zaś, jego zdaniem, wymaga konkretnego przygotowania opartego na rozwoju swojej osobowości, miłości, cierpliwości, zdolności do dialogu oraz służby.

DEON.PL POLECADecyzja o wejściu na drogę małżeństwa powinna być poprzedzona namysłem, modlitwą, dialogiem - mówi ks. Maciej Dalibor SDS, Inicjator i Koordynator Krajowy "Tak na Serio". Można tutaj przywołać stare polskie przysłowie "Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz", bo świadome narzeczeństwo buduje świadome małżeństwo - dodaje.

Widząc potrzebę otoczenia modlitwą powołanych do małżeństwa, sześć lat temu został zainicjowany projekt "Tak na Serio" (TnS) - ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu promowanie małżeństwa sakramentalnego, które jest powołaniem tzn. związkiem opartym na relacji z Bogiem. Celem projektu jest otoczenie modlitwą wszystkich osób, które Pan Bóg wzywa do życia małżeńskiego. Intencją jest stworzenie wielkiej wspólnoty osób, bez względu na stan, wiek, przynależność duszpasterską czy obecną sytuację życiową, dla których sprawa sakramentalnego małżeństwa będzie bardzo ważna.

Projekt "Tak na Serio" wspiera małżeństwa, ale nie jest przeznaczony tylko dla nich, czy narzeczonych - mówi ks. Maciej Dalibor SDS. Jest to również propozycja dla wdów i wdowców, a także rozwiedzionych, którzy zmagają się w swej codzienności o wiarę. Co więcej, projekt skierowany jest także do sióstr i braci zakonnych, księży i kleryków, ponieważ wszystkie te osoby mogą modlić się i wspierać powołanych do małżeństwa - tak jak świeccy wspierają powołanych do kapłaństwa - podkreśla.

W dniach 8-16 czerwca odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa "Tak na Serio". W tym czasie odbędą się spotkania, na których poruszone zostaną tematy m.in. dialogu małżeńskiego, przysięgi małżeńskiej, wartości życia, czy płodności i rodzicielstwa. Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyć intencja danego dnia oraz modlitwa. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, a tydzień później narzeczeni otrzymają specjalne błogosławieństwo. Spotkaniom towarzyszyć będą także świadectwa małżeństw oraz zakochanych z różnym stażem, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach w budowaniu relacji na serio na różnych etapach związku.

Spotkania w ramach 6. edycji odbędą się w salwatoriańskich parafiach w Warszawie, Krakowie, Bielsku-Białej, Obornikach Śląskich, Wilkasach (Mazury). Najważniejsze jednak, by zaangażować się w to dzieło przede wszystkim poprzez modlitwę. Więcej informacji można znaleźć na www.facebook.com/taknaserio

Projekt "Tak na Serio" (TnS) to oddolna ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu promowanie małżeństwa, jako powołania i związku opartego na relacji z Bogiem. Celem projektu jest otoczenie modlitwą wszystkich, których Pan Bóg wzywa na drogę życia małżeńskiego. Zwrócenie uwagi na małżeństwo jako realizację powołania i budowanie potrzeby uświęcenia związku poprzez sakrament.

Projekt TnS został powołany z inicjatywy Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (Salwatorianie), wspólnoty zakonnej założonej przez Czcigodnego Sługę Bożego o. Franciszka Marię od Krzyża Jordana. Zespół TnS tworzą wolontariusze z całej Polski, zarówno duchowni, jak i świeccy. Inicjatywę wspiera Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski oraz powołany z jej ramienia Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Tak na Serio" - wkrótce Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.