Tak wyglądały obchody Objawienia Pańskiego w Betlejem

Tak wyglądały obchody Objawienia Pańskiego w Betlejem
(fot. dominika zarzycka / shutterstock.com)
KAI / kk

W Betlejem uroczystości Objawienia Pańskiego rozpoczęły się w niedzielę 6 stycznia uroczystym ingresem kustosza Ziemi Świętej, o. Francesco Pattona do bazyliki Narodzenia Pańskiego.

W dzień Objawienia Pańskiego wspólnota chrześcijańska zgromadziła się na uroczystej Mszy świętej w przylegającym do bazyliki Narodzenia franciszkańskim kościele św. Katarzyny. W Eucharystii wzięli udział liczni parafianie z Betlejem, Bajt Sahur oraz Bajt Dżala, jak również przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.

Uroczystości Objawienia Pańskiego w Betlejem zakończyły radosne nieszpory kolędowe z procesją do Groty Narodzenia. Przy ołtarzu pokłonu została odśpiewana Ewangelia o wizycie trzech Mędrców ze wschodu. W procesji tej niesiono symboliczne dary: złotą różę - dar Papieża Pawła VI, naczynie z mirrą oraz szkatułkę kadzidła. Na zakończenie procesji ojciec kustosz udzielił zebranym błogosławieństwa.

Nieszpory i procesja z figurką Dzieciątka Jezus wieńczą betlejemskie katolickie obchody świąt Bożego Narodzenia. Nie oznacza to jednak końca radości z narodzenia Jezusa. Dzisiaj bowiem Kościół prawosławny rozpoczyna świętowanie narodzin Syna Bożego.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tak wyglądały obchody Objawienia Pańskiego w Betlejem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.