Tekst wezwania modlitwy powszechnej "Za Ukrainę" na Wielki Piątek opracowany przez KEP

Tekst wezwania modlitwy powszechnej "Za Ukrainę" na Wielki Piątek opracowany przez KEP
Fot. James Coleman / unsplash.com
PAP / tk

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski przygotowała tekst wezwania modlitwy powszechnej "Za Ukrainę" na Wielki Piątek 2022 r., który został opatrzony zapisem nutowym – poinformowało biuro prasowe Episkopatu Polski.

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski przygotowała tekst wezwania modlitwy powszechnej "Za Ukrainę" na Wielki Piątek 2022 r.

Modlitwa za Ukrainę

"Módlmy się za naród ukraiński, doświadczający rosyjskiej napaści wojennej, za uchodźców i ofiary śmiercionośnych ataków, niech nasz Bóg i Pan powstrzyma przemoc, gwałt i zniszczenie, aby zapanował upragniony pokój" – brzmi wezwanie opublikowane na stronie internetowej KEP.

Po wezwaniu następuje modlitwa w ciszy, po czym kapłan śpiewa: "Wszechmogący, wieczny Boże, Ty uśmierzasz wojny i poniżasz pysznych, uwolnij naród ukraiński od okrucieństw i cierpień, wejrzyj łaskawie na uchodźców i wygnańców, na rozdzielone rodziny i osierocone dzieci, a nam daj serca czułe na potrzeby przybyszów. Przez Chrystusa, Pana naszego".

Wezwanie należy zamieścić po wezwaniu w "Modlitwie wiernych" za rządzących państwami, a przed wezwaniem za strapionych i cierpiących – podała Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Bolewski SJ

Modlitwa sprawia, że w naszym życiu i działaniu wszystko zaczyna się od Boga.

Często słyszymy o potrzebie modlitwy. Nieraz jednak jest ona dla nas fikcją, która sprowadza się jedynie do poczucia obowiązku, a nie pragnienia porównywalnego...

Skomentuj artykuł

Tekst wezwania modlitwy powszechnej "Za Ukrainę" na Wielki Piątek opracowany przez KEP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.