Litania za Ukrainę. Wysłuchaj muzycznej modlitwy w intencji ludzi dotkniętych wojną

Litania za Ukrainę. Wysłuchaj muzycznej modlitwy w intencji ludzi dotkniętych wojną
fot. Modlitwa w Drodze
Modlitwa w drodze / YouTube

Wojna na Ukrainie jest straszna i wymaga objęcia modlitwą zarówno narodu Ukraińskiego jak i Rosjan. Zapraszamy do wspólnej modlitwy pieśnią stworzoną przez artystów zaprzyjaźnionych z Modlitwą w drodze.

"Bardzo prawdziwa forma - sporo dźwięków, ale słów niewiele; dźwięki jakby rozedrgane. Przy zetknięciu z wojną tak samo rozedrgane są serca, sporo się w nas dzieje, ale niewiele tak naprawdę umie się nazwać. «Zburzona cerkiew», «schodzenie do schronu», «Matka» - to słowa, które jeszcze się zna, umie się nimi coś określić, opisać, ale obok jest tak sporo emocji, które niewyrażalne, nie tylko dlatego, że nie można się ich było wcześniej nauczyć (skoro nienauczone, to nie zna się słów), ale dlatego, że to co się dzieje, jest po prostu nie do wyrażenia słowami. Więc bierze się to, co się układa z sylab w słowa, by stało się modlitwą - i głosy to prowadzą (fenomenalnie w przestrzeni techniki i rozumienia, co jasne przy TYCH głosach), a instrumenty biorą na siebie właśnie to o czym drży serce, o czym krzyczy cisza i próbują to oddać własnymi środkami wyrazu - jednocześnie wciąż zmieniając to w modlitwę, modlitwę zaufania, modlitwę wołania o nadzieję, modlitwę potrzeby pokoju" - uważa ks. Wojciech Koladyński.

"Matko schodzących do schronów, Królowo zburzonych cerkwi, O Pani drżących ze strachu i zimna - Módl się za nami" - pisze o litanii Dominik Dubiel SJ.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Litania za Ukrainę. Wysłuchaj muzycznej modlitwy w intencji ludzi dotkniętych wojną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.