Ten kleryk uratował dziewczynkę przed aborcją

Ten kleryk uratował dziewczynkę przed aborcją
(fot. shutterstock/ thecatholicuniverse/ aj
2 lata temu
thecatholicuniverse/ gloria.tv/article/ ed

- Niedawno miałem przywilej poznania dziecka, które uratowałem przed aborcją - mówi David Donaghue, kleryk z diecezji Northampton.

Zdjęcie kleryka z noworodkiem na rękach bardzo szybko rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych. Jaka historia się za nim kryje?

Modli się i rozmawia z ludźmi przed kliniką aborcyjną

Kleryk David Donaghue poza tym, że przygotowuję się do sakramentu kapłaństwa, aktywnie uczestniczy w inicjatywach, które pomoagają ludziom. Jedną z nich jest kampania "Birmingham 40 Days for Life", w ramach której modli się przed kliniką aborcyjną Marie Stopes Edgbaston, rozdaje ludziom materiały pro-life i zaprasza do rozmów o wartości życia: - Wręczam ulotki tym, którzy przechodzą i rozpoczynam konwersację z tymi, którzy chcą pogadać.

Kiedy zaczepił młodego mężczyznę, ten opowiedział mu o swojej trudnej sytuacji: życiu w biedzie z dwójką dzieci. W tym czasie jego żona była już w klinice aborcyjnej.

- Udało mi się umocnić go w ojcostwie i skierować do Good Counsel Network - organizacji, która ostatecznie zapłaciła kilkumiesięczny czynsz tej rodziny -  kleryk i dodaje: - Niedawno miałem przywilej poznania dziecka, które uratowałem przed aborcją.

Początkowo David Donaghue nie czuł się w tej działalności komfortowo. Ale z biegiem czasu zrozumiał jej sens. Sam porównuje historię swojego powołania do przypowieści o synu marnotrawnym. Kiedyś prowadził życie hedonisty, a wszystko zmieniło się, gdy jego przyjaciel zginął w Iraku.

Aborcja - wolny wybór kobiety? >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zuzanna Radzik
26,91 zł
29,90 zł

Historia wielkiego przemilczenia

W Kościele pierwszych wieków kobiety pełniły ważne funkcje: nauczały, studiowały Biblię, były apostołkami. W ich domach spotykali się wierni i sprawowano Eucharystię. To one jako jedne z pierwszych fundowały i utrzymywały klasztory....

Skomentuj artykuł

Ten kleryk uratował dziewczynkę przed aborcją
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ten kleryk uratował dziewczynkę przed aborcją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.