Ten kleryk uratował dziewczynkę przed aborcją

Ten kleryk uratował dziewczynkę przed aborcją
(fot. shutterstock/ thecatholicuniverse/ aj
thecatholicuniverse/ gloria.tv/article/ ed

- Niedawno miałem przywilej poznania dziecka, które uratowałem przed aborcją - mówi David Donaghue, kleryk z diecezji Northampton.

Zdjęcie kleryka z noworodkiem na rękach bardzo szybko rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych. Jaka historia się za nim kryje?

Modli się i rozmawia z ludźmi przed kliniką aborcyjną

Kleryk David Donaghue poza tym, że przygotowuję się do sakramentu kapłaństwa, aktywnie uczestniczy w inicjatywach, które pomoagają ludziom. Jedną z nich jest kampania "Birmingham 40 Days for Life", w ramach której modli się przed kliniką aborcyjną Marie Stopes Edgbaston, rozdaje ludziom materiały pro-life i zaprasza do rozmów o wartości życia: - Wręczam ulotki tym, którzy przechodzą i rozpoczynam konwersację z tymi, którzy chcą pogadać.

Kiedy zaczepił młodego mężczyznę, ten opowiedział mu o swojej trudnej sytuacji: życiu w biedzie z dwójką dzieci. W tym czasie jego żona była już w klinice aborcyjnej.

- Udało mi się umocnić go w ojcostwie i skierować do Good Counsel Network - organizacji, która ostatecznie zapłaciła kilkumiesięczny czynsz tej rodziny -  kleryk i dodaje: - Niedawno miałem przywilej poznania dziecka, które uratowałem przed aborcją.

Początkowo David Donaghue nie czuł się w tej działalności komfortowo. Ale z biegiem czasu zrozumiał jej sens. Sam porównuje historię swojego powołania do przypowieści o synu marnotrawnym. Kiedyś prowadził życie hedonisty, a wszystko zmieniło się, gdy jego przyjaciel zginął w Iraku.

Aborcja - wolny wybór kobiety? >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zuzanna Radzik

Historia wielkiego przemilczenia

W Kościele pierwszych wieków kobiety pełniły ważne funkcje: nauczały, studiowały Biblię, były apostołkami. W ich domach spotykali się wierni i sprawowano Eucharystię. To one jako jedne z pierwszych fundowały i utrzymywały klasztory....

Skomentuj artykuł

Ten kleryk uratował dziewczynkę przed aborcją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.