"To jest chwila wstydu!" Papież o francuskim raporcie dot. wykorzystania seksualnego

"To jest chwila wstydu!" Papież o francuskim raporcie dot. wykorzystania seksualnego
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI/mł

- Pragnę wyrazić ofiarom moje ubolewanie, mój ból z powodu urazów, jakich doznały. A także mój wstyd - mój wstyd, nasz wstyd - za zbyt długą niezdolność Kościoła do postawienia ich w centrum swoich trosk, zapewniając je o mojej modlitwie - mówił papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji generalnej.

Pozdrawiając francuskich katolików, Ojciec Święty odniósł się opublikowanego wczoraj we Francji raportu Niezależnej Komisji ds. Wykorzystywania Seksualnego w Kościele, której zadaniem była ocena rozmiarów tego zjawiska od 1950 roku.

- Niestety, liczby te są znaczne - zaznaczył Franciszek. Pragnę wyrazić ofiarom moje ubolewanie, mój ból z powodu urazów, jakich doznały. A także mój wstyd - mój wstyd, nasz wstyd - za zbyt długą niezdolność Kościoła do postawienia ich w centrum swoich trosk, zapewniając je o mojej modlitwie.

- Tobie, Panie, chwała, nam wstyd. To jest chwila wstydu!. Zachęcam biskupów francuskich i was, bracia, przełożeni zakonni, do kontynuowania wszelkich wysiłków, aby podobne tragedie się nie powtarzały" -  zwrócił się Ojciec Święty do wiernych obecnych w auli Pawła VI. Podkreślił także „bliskość i ojcowskie wsparcie dla biskupów francuskich w obliczu tej próby, która jest trudna, ale ma znaczenie lecznicze. Zachęcił francuskich katolików do podjęcia odpowiedzialności za to, aby Kościół był bezpiecznym domem dla wszystkich. 

KAI / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elżbieta Wiater

Dzielne. Mądre. Waleczne. Zakochane w Bogu

Żyjące za klauzurą mniszki i światowej sławy opatki. Zamknięte w pustelniach rekluzy i pielgrzymujące po całej Europie mistyczki. Zamożne, świetnie wykształcone królowe i ubogie analfabetki. Dziewice zachowujące czystość nawet...

Skomentuj artykuł

"To jest chwila wstydu!" Papież o francuskim raporcie dot. wykorzystania seksualnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.