Transmisja rekolekcji "Jezus na Stadionie" z o. Bashoborą

Transmisja rekolekcji "Jezus na Stadionie" z o. Bashoborą
(fot. Przemysław Jahr / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
KAI/rj

Około 40 tys. wiernych i 500 księży z całej Polski uczestniczy w rozpoczętych dziś rano rekolekcjach "Jezus na Stadionie", które prowadzi katolicki, charyzmatyczny kapłan z Ugandy o. John Baptist Bashobora.

Oglądaj rekolekcje "Jezus na Stadionie 2015" na żywo w godz. 8.30 - 22.00 na www.jezusnastadionie.tv oraz na falach Radia Warszawa.

Spotkanie przebiega pod hasłem "Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości". Ilustracją tych słów jest scena w kształcie otwartej Biblii, na której usytuowano ołtarz i miejsce dla kapłanów koncelebrujących mszę św. Nad nimi na wysokości kliku metrów umieszczono potężną, złotą koronę symbolizująca Królowanie Boga.

- W języku Biblii korona to z jednej strony symbol władzy z drugiej wezwanie do służby. Bóg chce dawać człowiekowi z obfitości samego siebie, chce ofiarować mu pełnię miłości, radości, pokoju do której nie jest w stanie dojść o własnych siłach. Chodzi zatem o to aby odkrył to co jest w nas najbardziej wartościowe z Bożego obrazu jaki w sobie nosimy abyśmy mogli dzielić się tym z innymi - tłumaczy jeden z organizatorów ks. Rafał Jarosiewicz.

Wspólne uwielbienie Chrystusa na które zjadą chrześcijanie z całego kraju rozpoczęło się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 22.00.

W rekolekcjach weźmie udział abp Henryk Hoser, który będzie przewodniczył uroczystej Mszy św., i bp Marek Solarczyk.

W rekolekcjach uczestniczy około 500 księży z Polski i z zagranicy, którzy będą wraz z wiernymi w poszczególnych sektorach stadionu. Podobnie jak dwa lata temu tak i tym razem organizatorzy przygotowali dla nich specjalne stuły, które po rekolekcjach przydadzą im się w pracy duszpasterskiej.

Nad bezpieczeństwem uczestników spotkania będzie czuwało ok. 1,3 tys. osób, w tym policja, służby informacyjne, logistyczne i służby medyczne. Specjalną grupę stanowi 330 wolontariuszy, którzy od stycznia mieli szkolenia z zakresu duchowości i logistyki, które odbywały się w podziemiach katedry warszawsko-praskiej i na Stadionie Narodowym.

Rekolekcje zakończą się ok. godz. 22.00 wspólną modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. W programie przewidziane są trzy konferencje o. Bashobory, różaniec oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do dyspozycji uczestników rekolekcji będą dwie duże kaplice z wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W spotkaniu weźmie także udział pod 70 wydawnictw katolickich z całej Polski. Z ich bogatej oferty książkowej będzie można skorzystać w czasie przerw między konferencjami.

Rekolekcje będą w całości transmitowane przez Radio Warszawa (106,2FM) i na stronie internetowej tej rozgłośni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Transmisja rekolekcji "Jezus na Stadionie" z o. Bashoborą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.