Troska o wspólny dom częścią chrześcijańskiego powołania. Zapraszanie na Kurs Animatorów Laudato si'

Troska o wspólny dom częścią chrześcijańskiego powołania. Zapraszanie na Kurs Animatorów Laudato si'
fot. Depositphotos
Informacja prasowa / pk

"Pani Anna napisała wiersz inspirowany papieską encykliką Laudato si', siostra Juranda zyskała wiedzę o tym, co mówi Kościół o ochronie środowiska naturalnego, a pan Piotr jeszcze wyraźniej dostrzegł potrzebę ekologicznego nawrócenia. Połączyła ich troska o dzieło Stworzenia i udział w Kursie Animatorów Laudato si'. Jeśli ty też chcesz zwiększyć wiedzę o tym, jak troszczyć się o nasz wspólny dom, zapisz się na najbliższą edycję kursu" - piszą organizatorzy Kursu Animatorów Laudato si', który rozpocznie się 17 kwietnia 2023 roku.

Kurs odbywa się w formie 6 spotkań online, udział jest całkowicie bezpłatny. Każda osoba, która ukończy kurs otrzyma certyfikat Animatora Laudato si'.

Kurs Animatorów Laudato si' to inicjatywa zrzeszająca osoby zainteresowane chrześcijańską ekologią integralną i chcące działać na rzecz naszego wspólnego domu w duchu papieskiej encykliki Laudato si'. W Polsce działamy w gronie ponad 170 animatorów i animatorek w całym kraju. Kierując się wrażliwością na "wołanie ziemi i krzyk ubogich" (LS 49), staramy się wcielać w życie przesłanie encykliki i dawać przykład. Chcemy zbudować ruch, który ogarnie cały Kościół i będzie podążał ścieżką ekologicznego nawrócenia, do którego nawoływał święty Jan Paweł II i do którego zaprasza nas również Papież Franciszek.

Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska organizuje Kurs Animatorów Laudato si' tylko dwa razy w roku, a najbliższa wiosenna edycja rusza już 17 kwietnia 2023.

Specjalne zaproszenie z Watykanu do udziału w Kursie Animatorów Laudato si'

Ojciec Joshtrom Isaac Kureethadam SDB, przewodniczący sekcji "Ekologia i Stworzenie" watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka zaprasza do udziału w Kursie Animatorów Laudato Si', który rozpoczyna się już 17 kwietnia 2023:

Poprzez udział w Kursie Animatorów Laudato si' można nie tylko zgłębić przesłanie papieskiej encykliki i pozytywnie odpowiedzieć na zaproszenie Franciszka, ale przede wszystkim poznać inne osoby wierzące, które chcą działać i angażować się na rzecz ochrony środowiska w zgodzie ze społeczną nauką Kościoła.

- Przy prowadzeniu kursów najważniejsze i najpiękniejsze jest dla mnie doświadczenie żywej wspólnoty, która w tym czasie się zawiązuje. Wspólnoty przeróżnych ludzi - świeckich i duchownych, młodszych i starszych, którzy już odczytują lub chcą się przyjrzeć wezwaniu do troski o nasz wspólny dom, jakie płynie z wiary. Ten czas wspólnej modlitwy, nauki, dzielenia się i działania, jest jedyną w swoim rodzaju przygodą i nową motywacją do zmiany własnych przyzwyczajeń, dokonywania lepszych wyborów. - mówi Piotr Abramczyk, prowadzący Kurs Animatorów Laudato si'.

Źródło: Informacja prasowa / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Thomas Keating OCSO

Czym jest modlitwa głębi i jak zacząć ją praktykować?
W jaki sposób zasmakować jej duchowych owoców: pokoju, skupienia, poczucia Bożej obecności?
Jak łączyć kontemplację z działaniem?

Ojciec Thomas Keating (1923–2018), założyciel i duchowy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Troska o wspólny dom częścią chrześcijańskiego powołania. Zapraszanie na Kurs Animatorów Laudato si'
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.