Trwa jezuicki projekt MAGIS na Łotwie

Trwa jezuicki projekt MAGIS na Łotwie
(fot. shutterstock.com)
KAI / jb

Letnie wydarzenia dla młodzieży organizowane są przez Kościół nie tylko w Polsce. W tych dniach (23-31 lipca) odbywa się na Litwie i Łotwie europejskie spotkanie MAGIS 2019. Impreza wpisuje się w obchody 450-lecia obecności jezuitów na Litwie.

MAGIS to z jednej strony młodzieżowy ruch formacyjny oparty o duchowość ignacjańską, a z drugiej właśnie letnie spotkania międzynarodowe dla osób w wieku od 18 do 35 lat. Pierwszy etap europejskiego MAGIS-u to tzw. eksperymenty, czyli kilkudniowe doświadczenia nawiązujące do jezuickich elementów formacyjnych w okresie nowicjatu.

Młodzież w kilkunastoosobowych grupach pielgrzymuje, zapoznaje się z różnymi aspektami chrześcijańskiej duchowości, pomaga potrzebującym bądź rozwija swoją wrażliwość artystyczną i społeczną. Na Łotwę trafiły dwie grupy MAGIS-owców: jedna wędruje do sanktuarium w Agłonie; druga pomaga w ryskim ośrodku socjalnym prowadzonym przez siostry Misjonarki Miłości. Pozostałe grupy działają na Litwie.

Druga część spotkania odbędzie się w Kownie dla wszystkich razem. Tam młodzi będą dzielić się swoimi doświadczeniami z eksperymentów oraz wezmą udział w "wieczorze pojednania" i uroczystości św. Ignacego Loyoli.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Trwa jezuicki projekt MAGIS na Łotwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.