Trynitarze przygotowują paczki dla więźniów i proszą o wsparcie

Trynitarze przygotowują paczki dla więźniów i proszą o wsparcie
fot. Depositphotos
KAI / pk

Krakowscy trynitarze już od kilku lat organizują pomoc świąteczną w formie skromnych paczek dla osób pozbawionych wolności, przebywających w Areszcie Śledczym przy ul. Montelupich w Krakowie i Zakładzie Karnym w Krakowie-Nowej Hucie. W tym roku Kapelania Więzienna Ojców Trynitarzy pragnie przygotować około 300 takich paczek i prosi ludzi dobrej woli o wsparcie.

Jak zaznaczają na swojej stronie internetowej zakonnicy, osadzeni w zakładach karnych i pozbawieni wolności za czyny przestępcze mają dramatycznie wiele już poza sobą - nawiązują tym samym do słów ks. Józefa Tischnera, który wskazał, że spotkanie z każdym człowiekiem i jego zrozumienie zależy bardzo mocno od przeszłości, której doświadczył.

Zakonnicy proszą o wsparcie

"My, z drugiej strony więziennego muru, możemy stanąć im naprzeciw. Taka sposobność nadarzy się wkrótce. Święta Bożego Narodzenia, na które czekamy w Adwencie, to zwykle czas radosnych rodzinnych spotkań. Różnie bywa, ale przy stole wigilijnym czy świątecznym nie sposób nie spojrzeć drugiemu człowiekowi w oczy, nie da się nie zatęsknić za pokojem i szczęściem w rodzinie, za bliskością i zrozumieniem" - można przeczytać na stronie www.trynitarze.pl.

Zakonnicy dodają, że takie emocje na pewno potęgują się w tych, którzy znajdują się w odosobnieniu, poczuciu winy, ale również bezsilności i często nieprzychylnie nastawionych ludzi, obarczonych własnymi problemami, w otoczeniu nieprzypominającym domu.

DEON.PL POLECA


Dlatego też trynitarze chcą wyjść naprzeciw osadzonym i po raz kolejny przygotować dla nich niewielkie świąteczne upominki - zestawy żywności wraz z życzeniami świątecznymi i opłatkiem. "Wszystko po to, by mogli podzielić się tym w celi i chociaż przez chwilę zbudować wspólnotę wokół stołu - stworzyć namiastkę wigilijnego nastroju. Jest to możliwe tylko dzięki ofiarności wielu ludzi dobrej woli" - podkreślają.

"Na zakup kawy, herbaty, słodyczy do 300 paczek potrzebujemy około 15 000 zł. Bardzo wdzięczni za każde wsparcie - czekamy na wpłaty do 17 grudnia. Na chwilę obecną udało się nam zebrać ponad 2000 zł. Wszystkich ofiarodawców ogarniamy serdeczną modlitwą" - podsumowują zakonnicy, zachęcając do darowizn na konto 24 1240 1444 1111 0010 5914 3528 (Dom Zakonny Zakonu Przenajświętszej Trójcy, ul. Łanowa 1, 30-725 Kraków) z dopiskiem "Święta w więzieniu".

 

Źróło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Trynitarze przygotowują paczki dla więźniów i proszą o wsparcie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.