Trzej Królowie w nietypowy sposób odwiedzili dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Częstochowie

Trzej Królowie w nietypowy sposób odwiedzili dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Częstochowie
(fot. depositphotos.com)
9 miesięcy temu
KAI / jb

Trzej Królowie w nietypowy sposób odwiedzili wczoraj dzieci i młodzież w Ośrodku Opiekuńczo-Leczniczym im. św. Michała Archanioła w Częstochowie. Dokonali tego za pomocą podnośnika wozu strażackiego. Placówka prowadzona jest przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Z powodu obostrzeń sanitarnych Trzej Królowie nie mogli wejść do budynku. Z pomocą przyszli strażacy. Mędrcom ze Wschodu przewodził w tej akcji ubrany w królewskie szaty bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

Orszak Trzech Króli dotarł do celu Młodzi podopieczni Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Św Barbary...

Opublikowany przez Mariusza Frukacza Czwartek, 7 stycznia 2021

– Wszyscy się cieszymy, bo zajaśniała światłość ludziom zalęknionym, smutnym i chorym. Pan Jezus po to przychodzi jako dziecko, żeby przynieść nam wszystkim nadzieję i radość – powiedział duchowny.

– Trzej Królowie też musieli pokonać mnóstwo przeszkód, by dojść do stajenki w Betlejem. W związku z tym to święto dla nas jest potwierdzeniem tego, że jeśli mamy w sobie Boga, możemy pokonać wszystkie przeszkody i bariery, bo taka jest moc, która płynie od Dzieciątka Jezus – dodał biskup.

Organizatorami niezwykłego spotkania dzieci z Trzema Królami były Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół Samochodowych w Częstochowie, Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

– Z powodu koronawirusa dzieci nie mogą wychodzić, więc my przyszliśmy do nich. Duchowo pielgrzymujemy z parafii św. Barbary, bo jesteśmy na jej terenie. Skróciliśmy trasę tegorocznego orszaku, ale mimo to chcemy pokazać i przekazać radość z Objawienia Pańskiego, również dla podtrzymania tradycji – podkreślił Rafał Matuszewski, katecheta z Zespołu Szkół Samochodowych.

Reportaż filmowy z tego nietypowego Orszaku Trzech Króli przygotowała Niedziela TV. Można go zobaczyć na stronie internetowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając
27,93 zł
39,90 zł

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Trzej Królowie w nietypowy sposób odwiedzili dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Częstochowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.