Papież zamówił specjalną książkę dla dzieci na święta. Trzej Królowie na czele uchodźców

Papież zamówił specjalną książkę dla dzieci na święta. Trzej Królowie na czele uchodźców
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kk

Papież Franciszek zamówił 250 egzemplarzy książki dla dzieci pod tytułem "Jezus urodził się w Betlejem w Judei".

Jej pomysłodawcą jest włoski menedżer, autorem zaś bp Daniele Libanori, jezuita, były rektor kościoła Del Gesù w Rzymie, a od niedawna biskup pomocniczy stołecznej diecezji.

W rozmowie z agencją ANSA wyjaśnia on, że "autorem jest sama Ewangelia", a konkretnie spisane przez Mateusza i Łukasza fragmenty dotyczące przyjścia na świat Jezusa. Książka jest w pewnym sensie adresowana do rodziców, którzy chcą opowiedzieć swoim dzieciom o Bożym Narodzeniu.

"Tekst umieszcza to wydarzenie w aktualnym kontekście - wyjaśnia bp Libanori - tam, gdzie mowa jest o spisie ludności, mowa jest o uchodźcach, przybywających do wybrzeży Europy; kiedy jest mowa o Aleppo, są zdjęcia bomb spadających na to miasto, a Trzej Królowie pokazani są na czele uchodźców, aby uświadomić, że Boże Narodzenie to nie tzw. fake news".

Wydawca książeczki, którym jest Towarzystwo Jezusowe, poproszony został o dostarczenie kilkuset egzemplarzy do Domu św. Marty, czyli do rezydencji papieża Franciszka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis
25,94 zł
39,90 zł

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież zamówił specjalną książkę dla dzieci na święta. Trzej Królowie na czele uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.