Trzy domy Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości objęte kwarantanną

Trzy domy Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości objęte kwarantanną
pl.depositphotos.com
5 miesięcy temu
KAI/dm

Trzy domy Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości – w Warszawie, w Zaborowie k. Warszawy oraz w Katowicach objęte zostały kwarantanną. Jak informuje rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego, łącznie u 54 osób (sióstr bądź osób bezdomnych, którymi zajmują się zakonnice) wykryto dodatni wynik SARS-CoV-2. Są też przypadki mutacji indyjskiej.

- Te trzy ogniska są w pełni kontrolowane. Zarówno siostry jak i osoby bezdomne pozostają w izolacji. Trwają badania - informuje rzecznik GIS.

Pierwsze informacje o zakażeniach koronawirusem wśród sióstr ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości dotyczyły mieszkanek domu w Katowicach.

W wyniku działań sanepidu i szczegółowo przeprowadzonego wywiadu epidemiologicznego ustalono, że część sióstr brała udział w rekolekcjach w Zaborowie pod Warszawą, gdzie przebywała siostra zakonna z Indii. W Zaborowie znajduje się drugi dom Zgromadzenia. Problem dotyczy również domu sióstr Misjonarek Miłości znajdującego się w Warszawie.

Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka zdecydował, że mieszkańcy wszystkich trzech domów będą przebadani, osoby zakażone będą podlegać 14-dniowej izolacji a osoby z wynikiem ujemnym obejmie 14-dniowa kwarantanna.

Mieszkańcy domów badani są pod kątem indyjskiej mutacji koronawirusa. Jak informował 4 maja Główny Inspektor Sanitarny, w Katowicach potwierdzono 4 przypadki mutacji indyjskiej, a w Warszawie i Zaborowie – 10.

Jakub Troszyński, dyrektor biura prasowego diecezji warszawsko – praskiej, potwierdził, że dom sióstr Misjonarek Miłości przy ul. Poborzańskiej w Warszawie pozostaje zamknięty, jedzenie i niezbędne środki do życia dostarczają – w reżimie sanitarnym - zaprzyjaźnieni z domem wolontariusze. W kwestii opieki duszpasterskiej i duchowej mieszkańcy domu pozostają w kontakcie z parafią na warszawskim Bródnie.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Trzy domy Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości objęte kwarantanną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.