Turyn: Aktywistki klimatyczne zakłóciły Mszę św. w katedrze

Turyn: Aktywistki klimatyczne zakłóciły Mszę św. w katedrze
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
KAI/dm

Grupa aktywistek klimatycznych zakłóciła w niedzielę Mszę św. w katedrze we włoskim Turynie. Wg informacji gazety „Il Fatto Quotidiano” , podczas Mszy św. kilka członkiń grupy „Extinction Rebellion” przerwało kazanie i odczytało teksty z encykliki środowiskowej i społecznej „Laudato si” oraz „Laudate Deum” - najnowszej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka o kryzysie klimatycznym. 

Zakłócenie liturgii skrytykował arcybiskup Turynu, Roberto Repole.

- Doceniam wszystkich, którzy są zaangażowani w ochronę stworzenia i podejmują apele papieża Franciszka. (...) Ale nie podobało mi się, że zabrali głos, nie rozmawiając ze mną, ani nie prosząc o pozwolenie. W tym przypadku powiedziałbym im, że często modlimy się o opiekę nad stworzeniem podczas Mszy św., ale że celebracja Eucharystii nie jest odpowiednim miejscem na tego rodzaju publiczne działania i manifestacje - stwierdził arcybiskup Turynu.  

KAI/dm

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Turyn: Aktywistki klimatyczne zakłóciły Mszę św. w katedrze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.