Twórca słynnego "Super Pope" stworzył nową pracę przedstawiającą Franciszka

Twórca słynnego "Super Pope" stworzył nową pracę przedstawiającą Franciszka
Papież Franciszek. Fot. Depositphotos
KAI / pk

Papież spoglądający z otwartej szczeliny wzdłuż drutu kolczastego i wyciągający rękę, aby pomóc mężczyźnie i kobiecie uciec z więzienia "nienawiści" i "strachu". To nowa, symboliczna ilustracja autorstwa artysty ulicznego Maupala -  Mauro Pallotty, wydana przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Praca znanego artysty, słynącego z murali poświęconych papieżowi w Watykanie, np. "Super Pope", towarzyszy orędziu papieża Franciszka na Wielki Post 2024 r. aż do Wielkanocy.

Orędzie papieskie na tegoroczny Wielki Post, ogłoszone 1 lutego, ma za temat: "Bóg prowadzi nas przez pustynię ku wolności". Jest ono inspirowane fragmentem Księgi Wyjścia: "Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli" (Wj 20, 1-17). 

DEON.PL POLECA
Kard. Michael Czerny, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka na konferencji w Watykanie prezentującej papieskie orędzie na Wielki Post powiedział, że Mauro Pallotta dał świadectwo pracy w więzieniu, gdzie był zaangażowany w kilka projektów w zakładach karnych. - Praca z więźniami daje nieoczekiwane bogactwo, często spotykasz ludzi, którzy przeżyli piekło, a teraz wiedzą lepiej niż ktokolwiek inny, jaka jest droga do nieba. Spotkałem ludzi, którzy przeszli przez pustynię i paradoksalnie osiągnęli wolność, wewnętrzną wolność, wolność, którą daje Bóg. Inni nadal są w drodze, idą przez pustynię, ale chociaż horyzont nie daje żadnych oznak orzeźwienia, idą dalej, pewni, że nadejdzie ulga - stwierdził kardynał.

Jak dodał, bycie z więźniami i dawanie im, poprzez sztukę, narzędzia do szybszego posuwania się naprzód i pomagania im w przekraczaniu granic ich własnych słabości jest nie tylko odpowiedzialnością, ale także doświadczeniem, które sprawia, że on sam również poznaje smak wolności na codziennych pustyniach.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Twórca słynnego "Super Pope" stworzył nową pracę przedstawiającą Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.