Twórca słynnego "Super Pope" stworzył nową pracę przedstawiającą Franciszka
Papież spoglądający z otwartej szczeliny wzdłuż drutu kolczastego i wyciągający rękę, aby pomóc mężczyźnie i kobiecie uciec z więzienia "nienawiści" i "strachu". To nowa, symboliczna ilustracja autorstwa artysty ulicznego Maupala - Mauro Pallotty, wydana przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Praca znanego artysty, słynącego z murali poświęconych papieżowi w Watykanie, np. "Super Pope", towarzyszy orędziu papieża Franciszka na Wielki Post 2024 r. aż do Wielkanocy.
Orędzie papieskie na tegoroczny Wielki Post, ogłoszone 1 lutego, ma za temat: "Bóg prowadzi nas przez pustynię ku wolności". Jest ono inspirowane fragmentem Księgi Wyjścia: "Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli" (Wj 20, 1-17).
Kard. Michael Czerny, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka na konferencji w Watykanie prezentującej papieskie orędzie na Wielki Post powiedział, że Mauro Pallotta dał świadectwo pracy w więzieniu, gdzie był zaangażowany w kilka projektów w zakładach karnych. - Praca z więźniami daje nieoczekiwane bogactwo, często spotykasz ludzi, którzy przeżyli piekło, a teraz wiedzą lepiej niż ktokolwiek inny, jaka jest droga do nieba. Spotkałem ludzi, którzy przeszli przez pustynię i paradoksalnie osiągnęli wolność, wewnętrzną wolność, wolność, którą daje Bóg. Inni nadal są w drodze, idą przez pustynię, ale chociaż horyzont nie daje żadnych oznak orzeźwienia, idą dalej, pewni, że nadejdzie ulga - stwierdził kardynał.
Jak dodał, bycie z więźniami i dawanie im, poprzez sztukę, narzędzia do szybszego posuwania się naprzód i pomagania im w przekraczaniu granic ich własnych słabości jest nie tylko odpowiedzialnością, ale także doświadczeniem, które sprawia, że on sam również poznaje smak wolności na codziennych pustyniach.
Źródło: KAI / pk
Skomentuj artykuł