Tychy: po mszy w Boże Ciało proboszcz ogłosił, że odchodzi z kapłaństwa

Tychy: po mszy w Boże Ciało proboszcz ogłosił, że odchodzi z kapłaństwa
(fot. depositphotos.com)
noweinfo.pl / df

Po mszy w Boże Ciało w parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach-Wilkowyjach, proboszcz - ks. Michał Macherzyński - ogłosił, że odchodzi z kapłaństwa.

Informację podaje portal noweinfo.pl. W materiale powołuje się na anonimowego świadka zdarzenia, którzy poinformował, że powodem decyzji księdza jest związek z kobietą.

DEON.PL POLECA
Potwierdził to na Facebooku sam ks. Macherzyński: "Kochani. Dziś rano odprawiłem ostatnią Mszę św. Pożegnałem się kapłaństwem. To były piękne lata mojego życia głównie dzięki Wam! Rozpoczynam nowy etap życia przy boku Justyny. Dziękujemy za tak liczne słowa wsparcia i serdeczności, które spływają w naszą stronę. Pozdrawiamy!" (pisownia oryginalna)

Tychy: po mszy w Boże Ciało proboszcz ogłosił, że odchodzi z kapłaństwa - zdjęcie w treści artykułu

Jak podaje portal noweinfo.pl, ks. Michał Macherzyński od dziewięciu lat był proboszczem w parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach Wilkowyjach. Był wicedziekanem dekanatu Tychy Stare. Organizował Wilkowyjskie Zloty Motocyklowe.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Piotr Dzedzej

Pod względem liczby odejść z kapłaństwa Polskę wyprzedzają tylko Stany Zjednoczone.

Dlaczego polscy kapłani odchodzą? Z powodu kobiety? Bo nigdy nie mieli powołania? Utracili pierwotne ideały w zderzeniu z rzeczywistością kościelną? A może przyczyny leżą...

Skomentuj artykuł

Tychy: po mszy w Boże Ciało proboszcz ogłosił, że odchodzi z kapłaństwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.