Tydzień Małżeństwa w Krakowie. Co czeka uczestników wydarzenia?

Tydzień Małżeństwa w Krakowie. Co czeka uczestników wydarzenia?
W dniach 7-14 lutego odbędzie się Tydzień Małżeństwa w Krakowie (fot. freestocks / unsplash.com)
Tydzień Małżeństwa w Krakowie / tk

W dniach od 7 do 14 lutego 2023 roku w Krakowie odbędzie się czwarta edycja Tygodnia Małżeństwa. Jest to wydarzenie skierowane do małżonków, podczas którego odbędzie się wiele konferencji i atrakcji. 12 lutego w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie zostanie odprawiona msza święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

W lutym 2020 roku po raz pierwszy odbył się „Tydzień Małżeństwa w Krakowie”, który był kontynuowany w latach 2021 i 2022 (w formie stacjonarnej, hybrydowej oraz on line). Podczas trzech pierwszych krakowskich edycji projektu zrealizowanych zostało 36 wydarzeń dedykowanych małżeństwom, w których wzięło udział łącznie ponad 2,6 tys. uczestników.

Projekt skierowany jest do wszystkich małżeństw. Wydarzenia przeznaczone są zarówno dla osób będących w małżeństwie kilka miesięcy, jak i kilka czy kilkadziesiąt lat. Dla par po ślubie kościelnym bądź cywilnym. Pragniemy, aby byt to szczególny czas dla dwojga — najbliższych sobie osób.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie i odnowienie  relacji małżeńskich oraz rodzinnych poprzez podniesienie świadomości i kompetencji uczestników projektu w zakresie budowania relacji międzyludzkich. Na realizację celu pozwoli szeroka oferta edukacyjna i kulturalna - wykłady, warsztaty, spotkania ze specjalistami, aktywności ruchowe i taneczne czy oprowadzania.

Poniżej publikujemy plakat z wydarzeniami, jakie czekają uczestników Tygodnia Małżeństwa w Krakowie. Więcej informacji na stronie tydzienmalzenstwakrakow.pl.

W ramach Tygodnia Małżeństwa w Krakowie odbędzie się wiele ciekawych wydarzeńW ramach Tygodnia Małżeństwa w Krakowie odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń

Źródło: Tydzień Małżeństwa w Krakowie / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Tydzień Małżeństwa w Krakowie. Co czeka uczestników wydarzenia?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.