Ukraina. Szef dyplomacji Watykanu odwiedził Buczę

Ukraina. Szef dyplomacji Watykanu odwiedził Buczę
Fot. PAP/EPA/MYKOLA TYS
PAP/ kb

Szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Paul Gallagher, składający wizytę na Ukrainie, był w piątek w Buczy, gdzie modlił się w miejscu zbiorowej mogiły ofiar masakry, dokonanej przez siły rosyjskie. Spotka się również z ukraińskim ministrem spraw zagranicznych Dmytrem Kułebą.

Abp Gallagher w Buczy

O wizycie sekretarza ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej poinformował dziennikarzy dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni. Podał, że abp Gallagher odmówił modlitwę w miejscu koło cerkwi, gdzie znajdowała się zbiorowa mogiła. Po wycofaniu się Rosjan z Buczy ciała z niej ekshumowano.

DEON.PL POLECAAbp Gallagher odwiedził także seminarium w Worzelu, również w obwodzie kijowskim, które było okupowane przez Rosjan i zostało zniszczone.

Szef dyplomacji Watykanu będzie rozmawiał z szefem ukraińskiej dyplomacji Dmytrem Kułebą. Zapowiedziano ich wspólną konferencję prasową. 

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Ukraina. Szef dyplomacji Watykanu odwiedził Buczę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.